Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Letni rozkład lotów z Wrocławia

Lotnictwo cywilne, 28 marca 2018

Latem br. w ofercie międzynarodowego portu lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika znajdzie się 85 połączeń obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych, tradycyjnych i czarterowych. Najbardziej spektakularną nowością ma być rozpoczęcie przez Air France 26 maja lotów na paryskie lotnisko im. Charles’a de Gaulle'a. Rejsy na tej trasie mają być realizowane codziennie samolotami Embraer 170 z 68 miejscami w klasie ekonomicznej i 8 w klasie biznes, należącymi do linii-córki Air France – HOP! (Air France przylecą do Wrocławia!, 2018-01-10).

W tegorocznym sezonie letnim z Wrocławia znajdzie się 85 połączeń obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych (50), tradycyjnych (9) i czarterowych (26) / Zdjęcie: Port lotniczy Wrocław

25 marca należące do Grupy Lufthansa linie Eurowings zainaugurowały loty do Stuttgartu, które będą wykonywane 4 razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele (Eurowings uruchomią loty z Wrocławia do Stuttgartu, 2018-02-15). Przewoźnik zwiększył też częstotliwość lotów do Düsseldorfu.

Wśród 35 tras obsługiwanych przez linie Ryanair znajdą się 3 nowości. Rejsy do Aten będą wykonywane od 11 maja w poniedziałki i piątki. Loty do Faro i Podgoricy zostaną zainaugurowane we wtorek, 5 czerwca i będą realizowane raz w tygodniu.

Oferta linii Wizz Air będzie obejmować 16 tras, w tym 5 nowości. Loty do Bari, Porto i Kutaisi rozpoczną się 31 marca i będą wykonywane we wtorki i soboty. 2 kwietnia zainaugurowana zostanie trasa do Göteborga, na której rejsy będą realizowane w poniedziałki i piątki. Dzień później rozpoczną się loty do Bazylei, które będą się odbywały we wtorki, czwartki i soboty. Przewoźnik ten wprowadzi też dodatkowe rejsy na trach do Eindhoven, Londynu-Luton i Lwowa. W związku ze zwiększeniem liczby rejsów Wizz Air powiększy swoją bazę operacyjną we Wrocławiu o drugi samolot.

W rozkładzie letnim zostaną też utrzymane zainaugurowane w zakończonym sezonie zimowym nowości Ryanaira, m.in.: Palermo, Neapol, Gdańsk i Brukseli-Charleroi. Po zimowej przerwie przewoźnik ten wznowi też loty do: Alicante, Barcelony-Girony, na Kretę (Chania) i Majorkę.

Linie lotnicze dostrzegają duży potencjał naszego lotniska. Chętnie się do nas wprowadzają, czego przykładem jest Air France czy Swiss. Natomiast ci, którzy są z nami od lat, rozwijają swoje bazy operacyjne i proponują nowe kierunki. Naszym atutem jest różnorodność, która przyciąga do Wrocławia kolejnych pasażerów. W 2017 roku było to rekordowe 2,85 mln osób, a w tym spodziewamy się obsłużyć 3,2 mln podróżnych – powiedział prezes portu lotniczego Wrocław, Dariusz Kuś.

W siatce na lato 2018 znajdzie się w sumie 26 kierunków czarterowych, w tym 4 nowości: Tivat w Czarnogórze, Izmir, Ateny i Dżerba. Pierwsze rejsy czarterowe z Wrocławia mają wystartować już 31 marca, czyli miesiąc wcześniej niż przed rokiem. W tegorocznym sezonie letnim z Wrocławia niskokosztowe linie lotnicze będą oferować łącznie 50 kierunków, tradycyjni przewoźnicy 9, a linie czarterowe 26.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.