Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza HondaJet Elite przekazana

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 sierpnia 2018

PrzedsiębiorstwoHonda Aircraft rozpoczęła dostawy nowego modelu samolotu, nazwanego HondaJet Elite. Pierwszy odrzutowiec tego typu, noszacy znaki rejestracyjne N112HM, został 8 sierpnia przekazany w zakładach w Greensboro, w Karolinie Północnej, anonimowemu klientowi z USA.

Pierwszy odrzutowiec HondaJet Elite przekazany anonimowemu klientowi z USA / Zdjęcie: Honda Aircraft

Ujawniony podczas tegorocznej wystawy EBACE odrzutowiec dyspozycyjny HondaJet Elite ma masę własną mniejszą o ok. 49 kg w porównaniu z klasycznym modelem, a zmiany w konstrukcji spowodowały zwiększenie ładunku płatnego o ponad 90 kg. Przeprojektowanie tylnego zbiornika paliwa pozwoliło zwiększyć ilość paliwa o ponad 60 l. Zasięg HondaJet Elite z czterema pasażerami i rezerwą NBAA IFR wynosi obecnie ponad 2660 km.

Z dumą ogłaszamy, że rozpoczęły się dostawy HondaJet Elite. Jesteśmy podekscytowani bardzo pozytywną ogólnoświatową reakcją na wejście HondaJet Elite na rynek i z przyjemnością ogłaszamy, że w ostatnim czasie w Japonii zostało złożonych ponad 10 zamówień. Dostawy w Japonii rozpoczną się po otrzymaniu Certyfikatu Typu od japońskiego urzędu lotnictwa cywilnego na początku przyszłego roku – powiedział prezes i dyrektor generalny Honda Aircraft Michimasa Fujino. Do tej pory nowy model uzyskał Certyfikaty Typu FAA i EASA.

Producent przekazał odbiorcom 17 samolotów HondaJet w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. W analogicznym okresie 2017 klienci odebrali 24 japońskie odrzutowce (Aero 2016: Premiera Hondy Jet, 2016-04-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.