Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza HondaJet Elite przekazana

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 10 sierpnia 2018

PrzedsiębiorstwoHonda Aircraft rozpoczęła dostawy nowego modelu samolotu, nazwanego HondaJet Elite. Pierwszy odrzutowiec tego typu, noszacy znaki rejestracyjne N112HM, został 8 sierpnia przekazany w zakładach w Greensboro, w Karolinie Północnej, anonimowemu klientowi z USA.

Pierwszy odrzutowiec HondaJet Elite przekazany anonimowemu klientowi z USA / Zdjęcie: Honda Aircraft

Ujawniony podczas tegorocznej wystawy EBACE odrzutowiec dyspozycyjny HondaJet Elite ma masę własną mniejszą o ok. 49 kg w porównaniu z klasycznym modelem, a zmiany w konstrukcji spowodowały zwiększenie ładunku płatnego o ponad 90 kg. Przeprojektowanie tylnego zbiornika paliwa pozwoliło zwiększyć ilość paliwa o ponad 60 l. Zasięg HondaJet Elite z czterema pasażerami i rezerwą NBAA IFR wynosi obecnie ponad 2660 km.

Z dumą ogłaszamy, że rozpoczęły się dostawy HondaJet Elite. Jesteśmy podekscytowani bardzo pozytywną ogólnoświatową reakcją na wejście HondaJet Elite na rynek i z przyjemnością ogłaszamy, że w ostatnim czasie w Japonii zostało złożonych ponad 10 zamówień. Dostawy w Japonii rozpoczną się po otrzymaniu Certyfikatu Typu od japońskiego urzędu lotnictwa cywilnego na początku przyszłego roku – powiedział prezes i dyrektor generalny Honda Aircraft Michimasa Fujino. Do tej pory nowy model uzyskał Certyfikaty Typu FAA i EASA.

Producent przekazał odbiorcom 17 samolotów HondaJet w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. W analogicznym okresie 2017 klienci odebrali 24 japońskie odrzutowce (Aero 2016: Premiera Hondy Jet, 2016-04-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2018 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.