Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przygotowania do Trident Juncture 2018

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 28 sierpnia 2018

Kolejni żołnierze i sprzęt docierają do Norwegii, gdzie wezmą udział w zapowiedzianych na jesień międzynarodowych ćwiczeniach Trident Juncture 2018.

Żołnierze i wyposażenie włoskiej brygady pancernej Ariete są przerzucani do Norwegii w przygotowaniach do ćwiczeń Trident Juncture 2018 / Zdjęcie: NATO

NATO poinformowało o postępach w przygotowaniach do międzynarodowych ćwiczeń wojskowych Trident Juncture 2018. W ostatnich dniach do Norwegii przetransportowano żołnierzy i sprzęt, w tym pojazdy wojskowe, brygady pancernej Ariete z Esercito Italiano (wojsk lądowych Włoch).

Włochy będą jednym z największych uczestników ćwiczeń, które zostaną zorganizowane w Norwegii na przełomie października i listopada. Na potrzeby przedsięwzięcia włoskie siły zbrojne wydzielą ok. 1200 żołnierzy.

W Trident Juncture 2018 udział weźmie ponad 40 tys. żołnierzy z przeszło 30 państw. Od strony logistycznej przygotowania do ćwiczeń nadzoruje Joint Force Command z Neapolu. Polskie siły zbrojne na manewrach reprezentować będzie m.in. fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski (272), typu Oliver Hazard Perry (Morskie szkolenie fregaty rakietowej, 2018-08-21). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.