Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót ORP Gen. T. Pułaski

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 lutego 2018

26 lutego fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z manewrów morskich TG-18.

W poniedziałek fregata rakietowa ORP Gen. T. Pułaski powróci do Gdyni z dwutygodniowych manewrów morskich TG-18 / Zdjęcie: 3. Flotylla Okrętów

Od 8 lutego fregata rakietowa ORP Gen. K. Pułaski (272), typu Oliver Hazard Perry, uczestniczyła w jednych z najtrudniejszych ze względu na warunki nawigacyjne jak i hydrometeorologiczne ćwiczeniach międzynarodowych, pk. TG-18 (Arktyczne manewry, 2018-02-05). Dla załogi okrętu dwutygodniowe szkolenie w arktycznych warunkach jest doskonałym sprawdzianem współdziałania i kooperacji z jednostkami morskimi innych państw.

Podczas ćwiczeń TG-18 polski okręt operował w rejonie Morza Północnego. Jego załoga musiała działać w skrajnie niskich temperaturach, sztormowych warunkach i utrudnieniach związanych z manewrowaniem w fiordach, zdobywając doświadczenie w prowadzeniu operacji sił połączonych.

Do zadań ORP Gen. K. Pułaski należało m.in. poszukiwanie nieprzyjacielskich okrętów podwodnych, obserwacja przestrzeni powietrznej i nawodnej oraz szkolenie grup przeciwdywersyjnych. Obowiązki gospodarza ćwiczeń pełniła Sjøforsvaret (królewska marynarka wojenna Norwegii).

Na podstawie informacji 3. FO


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.