Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny rekord wrocławskiego lotniska

Lotnictwo cywilne, 07 września 2018

W sierpniu br. Port Lotniczy Wrocław odprawił ponad 373 tys. pasażerów, czyli o 22,1% więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Wzrost liczby pasażerów podróżujących sieciowymi liniami lotniczymi wyniósł 22%, a wśród klientów przewoźników niskokosztowych 29,2%. Rosnącą popularnością cieszyły się też wyjazdy z biurami podróży.

W sierpniu br. Port Lotniczy Wrocław odprawił ponad 373 tys. pasażerów, czyli ponad 16% ogółu podróżnych, którzy od początku roku skorzystali z usług tego lotniska / Zdjęcie: Port Lotniczy Wrocław

Największy udział tradycyjnie mają w tym przewoźnicy niskokosztowi. Warto jednak podkreślić, że znaczny wzrost liczby podróżnych systematycznie odnotowujemy też w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych oraz rejsów czarterowych, gdzie odnotowaliśmy znakomity, bo znacznie przekraczający 50%, wzrost. Stabilny, zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla naszego portu – powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

W sierpniu br. blisko 202 tys. pasażerów skorzystało z oferty tanich linii na trasach międzynarodowych. Oznacza to wzrost o 29,2% w porównaniu z sierpniem poprzedniego roku. Wśród kierunków południowych najpopularniejsze są połączenia do Hiszpanii, Włoch i Portugalii. Przykładowo, na trasie do Alicante zajętych jest 95,4% miejsc, na Teneryfę 94,5%, do Lizbony 94,3%, do Malagi 94%, a ponad 93% – do Palermo, Madrytu, Mediolanu, Barcelony i na Kretę. Podobną popularnością cieszą się też nowości tegorocznego sezonu letniego, w tym Ateny, Neapol, Faro, Porto, Kutaisi czy Podgorica.

Samoloty niskokosztowych przewoźników są wypełnione w ponad 90% również na innych kierunkach. Dotyczy to aż 16 tras na Wyspy Brytyjskie, jak również połączeń do Paryża, Eindhoven, Bazylei czy na Ukrainę (Lwów i Kijów Żuljany). Duża popularność tego ostatniego kierunku powoduje, że przewoźnicy wprowadzają nowe połączenia. Już od najbliższego sezonu zimowego wystartują rejsy do Kijowa-Boryspola obsługiwane przez Ryanaira i do Charkowa, gdzie latać będzie Wizz Air.

Z międzynarodowych połączeń sieciowych w sierpniu br. skorzystało łącznie blisko 40 tys. pasażerów, czyli o 22% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tradycyjnie, najwięcej podróżnych przewiozła Lufthansa na trasach do Frankfurtu nad Menem (wzrost o blisko 30%) i do Monachium. Na trzecim miejscu znalazło się połączenie Air France na lotnisko Charles’a de Gaulle’a w Paryżu.

W tym roku szczególnie dynamicznie rozwija się też segment połączeń czarterowych. W sierpniu br. z oferty biur podróży skorzystało blisko 107 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o ponad 57% w porównaniu do sierpnia 2017. W tym roku udający się na urlop z Wrocławia mają do wyboru łącznie ponad 25 kierunków, w tym nowości – Ateny, Izmir i Djerbę. Dostępne są już też rezerwacje na nowości sezonu zimowego, czyli Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman i Zanzibar.

Ogółem przez trzy wakacyjne miesiące wrocławski port lotniczy obsłużył łącznie ponad 1,1 mln podróżnych, a lipiec, kiedy to z usług wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 374 tys. pasażerów był pod tym względem najlepszym miesiącem w historii tego portu lotniczego.

Od początku roku do końca sierpnia br. Port Lotniczy Wrocław obsłużył łącznie już ponad 2,25 mln pasażerów, czyli o 17,3% więcej niż w tym samym okresie 2017. Zgodnie z prognozami, do końca grudnia 2018 lotnisko obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów. 25 lutego 2019 do siatki połączeń wrocławskiego lotniska ma dojść obsługiwana przez Brussels Airlines trasa do Brukseli (Wrocław w europejskim top 7 , 2018-07-12).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.