Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Blue Air polecą z Krakowa do Turynu

Lotnictwo cywilne, 17 września 2018

Rumuńskie tanie linie lotnicze Blue Air ogłosiły, że 16 grudnia br. rozpoczną regularne loty z Krakowa do Turynu. Rejsy na tej trasie mają być wykonywane trzy razy w tygodniu: we środy, piątki i niedziele. Loty pomiędzy Krakowem a Turynem będą trwały 2 godziny i mają być wykonywane przez Boeingi 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie.

16 grudnia rumuńskie Blue Air mają rozpocząć regularne loty na trasie z Krakowa do Turynu / Zdjęcie: Marcin Sigmund

Turyn jest dziesiątym włoskim miastem w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Co roku z przesiadkami pomiędzy Krakowem a stolicą Piemontu lata kilkanaście tysięcy pasażerów. Połączenie oferowane przez nowego przewoźnika, linię Blue Air, zainteresuje przedsiębiorców, turystów i miłośników sportu. Włoskie kierunki są popularne wśród pasażerów krakowskiego lotniska, z kolei Włosi są na trzecim miejscu wśród zagranicznych gości odwiedzających Kraków – powiedział prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków Balice Radosław Włoszek.

Blue Air są już piątym przewoźnikiem – po YanAir, Fly Dubai, Laudamotion i Transavii – który zapowiedział rozpoczęcie w tym roku lotów z Krakowa. Innymi połączeniami, które w tegorocznym sezonie zimowym mają zostać zainaugurowane z krakowskiego lotniska są: Tel Awiw (LOT), Eindhoven (Transavia), Wiedeń (Laudamotion), Leeds Bradford (Jet2.com), Kijów, Lwów i Amman (Ryanair) i Londyn-Luton (easyJet).

Rumuńskie niskokosztowe linie Blue Air zostały założone w 2004 i obecnie oferują ponad 100 bezpośrednich połączeń do Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Włoch, Izraela, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Rumunii, Hiszpanii i Szwecji i na Cypr. Przewoźnik ten wykonuje loty z 9 baz operacyjnych w Alghero, Bukareszcie, Bacău, Klużu-Napoce, Konstancy, Jassach, Larnace, Liverpoolu i w Turynie.

Blue Air mają certyfikat IOSA (IATA Operational Safety Assessment) i są członkiem IATA. Aktualnie flota linii składa się z 30 samolotów, w tym 2 Boeingów 737-300, 6 Boeingów 737-400, 6 Boeingów 737-500, jednego 737-700 i 15 Boeingów 737-800. W przyszłym roku mają rozpocząć się dostawy 12 zamówionych Boeingów 737-MAX 8.

W sierpniu 2018 z usług krakowskiego lotniska skorzystało 623 665 pasażerów, czyli o 82 tys. (15%) więcej niż przed rokiem i przeprowadzono na nim 4 626 startów i lądowań, czyli o 10% więcej niż w analogicznym okresie 2017. 10 sierpnia na krakowskim lotnisku obsłużono 4-milionowego pasażera. Łącznie w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2018 z usług tego portu lotniczego skorzystało 4 451 530 podróżnych, czyli o 17% więcej niż w analogicznym okresie ub. r. (Ryanair ogłosił rozkład na lato 2019 , 2018-09-06, Strażacy z Balic w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, 2018-09-04)

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.