Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akcja Serce w BLMW

Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 20 września 2018

Lotnicy morscy po raz kolejny w br. przetransportowali organy do przeszczepu. Podobnie jak dwa tygodnie temu transportowo-desantowa Bryza oczekiwała na zespół transplantologów na macierzystym lotnisku w Gdyni Babich Dołach.

W 2018 żołnierze jednostek Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych udzielili wsparcia ratującym ludzkie życie medykom 25 razy, z czego 20 przypada na 3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego (8.BLTr - 14, 33.BLTr - 6), a 5 na Brygadę Lotnictwa Marynarki Wojennej / Zdjęcie: kmdr ppor. Marcin Braszak, BLMW

W niedzielę popołudniu Klinika Kardiochirurgii i Transplantologii w Aninie zwróciła się z prośbą o kolejną pomoc w organizacji transportu personelu medycznego. W godzinach wieczornych Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania przelotu na lotnisko Okęcie z pobranym od dawcy w Trójmieście organem do przeszczepu oraz zespołem lekarzy transplantologów.

Zgodnie z procedurą Akcji Serce do zadania wytypowano załogę i samolot z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni Babich Dołach. Start transportowej Bryzy pod dowództwem kpt. pil. Marka Buczka nastąpił z Gdyni o godz. 08:15. Po godzinie lotu samolot lądował w Warszawie, skąd personel medyczny natychmiast udał się do oczekującego na przeszczep pacjenta. O godz. 10:31 załoga rozpoczęła powrót do macierzystej bazy w Babich Dołach, gdzie lądowała o 11:42, kończąc akcję.

Zadanie tego typu załoga z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonywała po raz piąty br. (Czternasta akcja ratownicza BLMW, 2018-09-11) W akcjach transportu zespołów medycznych z organami do przeszczepu, w ramach zorganizowanego systemu Akcji Serce uczestniczą załogi samolotów transportowo-desantowych M28B Bryza.

Na podstawie informacji kmdr ppor. Marcina Braszaka, BLMW


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra