Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy medyczny PC-24 przekazany

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 29 listopada 2018

Towarzystwo Royal Flying Doctor Service of Australia odebrało pierwszy odrzutowiec Pilatus PC-24 z wyposażeniem medycznym. Symboliczne kluczyki do samolotu noszącego nr 105 otrzymała szefowa RFDS Rebecca Tomkinson w zakładach w Stans.

RFDS to pierwszy w świecie użytkownik medycznego PC-24 / Zdjęcia: Pilatus Aircraft

Wnętrze samolotu zostało wyposażone we współpracy z Aerolite AG, szwajcarską spółką specjalizującą się w zabudowie urządzeń medycznych w statkach powietrznych. Przestronna kabina ciśnieniowa może pomieścić wyposażenie medyczne i nosze dla trzech pacjentów oraz dodatkowe fotele dla personelu medycznego. Duże drzwi ładunkowe i specjalnie zaprojektowane elektryczne urządzenie do załadunku noszy umożliwiają ich bezpieczne i niezwykle łatwe wkładanie i wyjmowanie. Indywidualne instalacje tlenowe, próżniowa i zasilania elektrycznego zapewniają wieloparametrową kontrolę i monitorowanie stanu pacjenta. W kabinie zamontowano też drugą, oddzielną instalację zasilania i specjalny system łączności dla personelu medycznego.

Royal Flying Doctor Service Western Operations jest dumne z wprowadzenia pierwszego Pilatusa PC-24 dla Rio Tinto Lifeflight do eksploatacji w Australii. Innowacyjne wyposażenie medyczne jest pierwszym tego rodzaju na świecie i stanowi przełom w dziedzinie opieki zdrowotnej dla pacjentów z  odległych rejonów Australii – powiedziała Rebecca Tomkinson.
PC-24 będzie lotniczym oddziałem ratunkowym i umożliwi skrócenie niemal o połowę czasu potrzebnego do transportu pacjentów w stanie krytycznym z odległych miejsc. Jestem przekonany, że PC-24 idealnie uzupełni istniejącą flotę PC-12 RFDS. W imieniu Pilatusa chciałbym wyrazić moje najszczersze podziękowania za zaufanie i jestem niezwykle dumny z faktu, że RFDS będą używać medycznego PC-24 jako pierwszy operator na świecie – dodał prezes Pilatusa Oscar J. Schwenk.

Istniejące od 1928 RFDS jest jedną z największych i najbardziej profesjonalnych organizacji lotniczych na świecie. Zapewnia kompleksową podstawową pomoc medyczną oraz całodobowe dyżury ratownicze w całej Australii. RFDS jest obecnie użytkownikiem ponad 35 PC-12. PC-24, który wejdzie do eksploatacji w 2019, będzie używany do transportu pacjentów na dłuższych dystansach, operując z krótkich i nieutwardzonych pasów startowych w odległych rejonach subkontynentu (PC-24 na lotniskach nieutwardzonych, 2018-07-02).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.