Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pogranicznicy wrócili z misji w Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 24 grudnia 2018

21 grudnia wrócili do Polski uczestnicy ostatniej w br. edycji misji wspierającej policję graniczną Republiki Macedonii w ochronie granicy macedońsko-greckiej.

Uczestnicy X misji wsparcia policji granicznej Macedonii / Zdjęcie: OSS SG

W X edycji operacji wsparcia uczestniczyło 30 funkcjonariuszy z Morskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Podlaskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego, Karpackiego, Nadodrzańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału SG, Komendy Głównej Straży Granicznej, Biura Spraw Wewnętrznych SG, Centrum Szkolenia SG, Centralnego Ośrodka Szkolenia SG oraz Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Dowódcą grupy był mjr SG Tomasz Szałbowski, który na co dzień pełni służbę w Karpackim Oddziale Straży Granicznej (Kolejna zmiana pograniczników w Macedonii, 2018-11-26).

Podczas miesięcznej służby na granicy macedońsko-greckiej funkcjonariusze realizowali zadania wynikające z podpisanych umów międzynarodowych w zakresie wspólnych operacji służących ochronie porządku i bezpieczeństwa publicznego oraz zapobiegania przestępczości w związku ze zwiększonym napływem migrantów na granicę wspieranego państwa.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zrealizowano w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. Obejmowało ono m.in. zajęcia z posługiwania się bronią palną, ćwiczenia pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu z uwzględnieniem działań ratowniczo-gaśniczych, prowadzenie rozpoznania obiektów zurbanizowanych i zasady przemieszczania się pojazdów w kolumnie, a także procedury doprowadzania osób zatrzymanych. Funkcjonariusze zapoznawali się również ze społeczno-kulturowymi aspektami kontaktów z cudzoziemcami podczas pełnienia służby granicznej, co jest szczególnie istotne podczas tego typu działań.

Na podstawie informacji OSS SG


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra