Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Patrolowce dla Filipin

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 31 grudnia 2018

Straż wybrzeża Filipin odebrała kolejne dwa okręty patrolowe typu Boracay dostarczone przez francuską stocznię Ocea.

BRP Malamawi, trzeci okręt patrolowy typu Boracay zbudowany dla straży wybrzeża Filipin / Zdjęcie: Ocea

Okręty patrolowe BRP Malamawi (2403) i BRP Kalanggaman (2404), typu Boracay, dostarczono na Filipiny w grudniu. Obecnie trwa szkolenie załóg i personelu obsługowego. Obie jednostki mają wejść do służby w 2019.

Gdy patrolowce znajdą się w linii, uzupełnią pierwsze dwie jednostki typu Boracay, BRP Boracay (2401) i BRP Panglao (2402), które przyjęto do służby w październiku. Okręty patrolowe tego typoszeregu, zbudowane przez francuską stocznię Ocea na podstawie proj. FPB 72 MKII, posłużą straży wybrzeża Filipin do ochrony wód morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej kontrolowanych przez Manilę.

Rząd w Manili inwestuje spore środki w zwiększenie potencjału operacyjnego rodzimej straży wybrzeża. W l. 2016-2018 Filipiny przyjęły do służby 10 okrętów patrolowych typu Parola, zbudowanych przez Japan Marine United w Jokohamie. Kupno patrolowców sfinansowano dzięki pożyczce w wysokości 7,3 mld PHP (ok. 522 mln zł) udzielonej Manili przez władze Japonii (Ostatnie patrolowce typu Parola w linii, 2018-08-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.