Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Polacy na Canadian Patrol

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 stycznia 2019

Przedstawiciele siedmiu krajów, dziesięć dni i temperatura -220C - tak wyglądało ćwiczenie sprawdzające wytrzymałość zwiadowców z 6. Brygady Powietrznodesantowej w Kanadzie, Canadian Patrol Concentration.

Canadian Patrol Concentration jest ćwiczeniem cyklicznym odbywającym się co dwa lata na terytorium Kanady. Realizm ćwiczenia i srogie warunki podczas działania pozwalają przetestować wytrzymałość nie tylko sprzętu ale i organizmu żołnierzy / Zdjęcia: 16. batalion powietrznodesantowy, 6. BPD

Pod koniec 2018 spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej uczestniczyli w ćwiczeniu Canadian Patrol Concentration. Oprócz polskich żołnierzy na miejscu szkolili się również zwiadowcy z Kanady, USA, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Włoch (Spadochroniarze z 6. BPD w Kanadzie, 2017-03-24).

Ćwiczący działali w trudnych warunkach terenowych oraz niskiej temperaturze wykonując zadania związane z m.in. patrolowaniem, taktycznym pokonywaniem terenu, nawigowaniem dniem i nocą oraz rozpoznaniem obiektu, dróg i obszarów. Przed przystąpieniem do działań taktycznych uczestnicy szkolenia zapoznani zostali z zagrożeniami wynikającymi z działania w niskich temperaturach, w tym odmrożeniami, kontuzjami i hipotermią oraz sposobami ich uniknięcia.

Główną częścią ćwiczenia było nieprzerwane, 48-godzinne działanie zwiadowców w terenie podczas którego pokonali oni ok. 50 km, nawigując tylko przy pomocy kompasu i mapy, w dzień i w nocy. - Organizatorzy starali się, aby ćwiczenie było jak najbardziej realne. Byliśmy cały czas obserwowani przez rozjemców ogniowych, gdy realizowaliśmy działanie drużyny na: kontakt ogniowy, zasadzkę na konwój, taktyczne pokonywanie terenu niebezpiecznego i wiele innych zagadnień – komentuje dowódca polskiej drużyny.

Na podstawie informacji kpt. Agaty Niemyjskiej, 6. BPD
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.