Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polacy na Canadian Patrol

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 04 stycznia 2019

Przedstawiciele siedmiu krajów, dziesięć dni i temperatura -220C - tak wyglądało ćwiczenie sprawdzające wytrzymałość zwiadowców z 6. Brygady Powietrznodesantowej w Kanadzie, Canadian Patrol Concentration.

Canadian Patrol Concentration jest ćwiczeniem cyklicznym odbywającym się co dwa lata na terytorium Kanady. Realizm ćwiczenia i srogie warunki podczas działania pozwalają przetestować wytrzymałość nie tylko sprzętu ale i organizmu żołnierzy / Zdjęcia: 16. batalion powietrznodesantowy, 6. BPD

Pod koniec 2018 spadochroniarze z 6. Brygady Powietrznodesantowej uczestniczyli w ćwiczeniu Canadian Patrol Concentration. Oprócz polskich żołnierzy na miejscu szkolili się również zwiadowcy z Kanady, USA, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Holandii i Włoch (Spadochroniarze z 6. BPD w Kanadzie, 2017-03-24).

Ćwiczący działali w trudnych warunkach terenowych oraz niskiej temperaturze wykonując zadania związane z m.in. patrolowaniem, taktycznym pokonywaniem terenu, nawigowaniem dniem i nocą oraz rozpoznaniem obiektu, dróg i obszarów. Przed przystąpieniem do działań taktycznych uczestnicy szkolenia zapoznani zostali z zagrożeniami wynikającymi z działania w niskich temperaturach, w tym odmrożeniami, kontuzjami i hipotermią oraz sposobami ich uniknięcia.

Główną częścią ćwiczenia było nieprzerwane, 48-godzinne działanie zwiadowców w terenie podczas którego pokonali oni ok. 50 km, nawigując tylko przy pomocy kompasu i mapy, w dzień i w nocy. - Organizatorzy starali się, aby ćwiczenie było jak najbardziej realne. Byliśmy cały czas obserwowani przez rozjemców ogniowych, gdy realizowaliśmy działanie drużyny na: kontakt ogniowy, zasadzkę na konwój, taktyczne pokonywanie terenu niebezpiecznego i wiele innych zagadnień – komentuje dowódca polskiej drużyny.

Na podstawie informacji kpt. Agaty Niemyjskiej, 6. BPD
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.