Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sonda Chang’e 4 wylądowała

Astronautyka, Strategia i polityka, 06 stycznia 2019

3 stycznia 2019 o 10:26 czasu pekińskiego na niewidocznej stronie Księżyca wylądowała chińska sonda kosmiczna Chang’e 4 (Wystartowała misja księżycowa Chang’e 4, 2018-12-09). O 11:40 wykonała ona pierwsze w historii zdjęcia jej powierzchni, znajdując się na niej. Przesłała je na Ziemię za pośrednictwem satelity Qeuqiao, umieszczonego w tzw. punkcie Lagrange'a L2 – ok. 455 000 km od naszej planety (Chiński satelita łączności z Księżycem, 2018-05-22).

Łazik księżycowy Yutu-2 wyjeżdża z lądownika na powierzchnię niewidocznej z Ziemi strony Księżyca. Teraz powierzchnia ta będzie badana zarówno przez urządzenia zamontowane w lądowniku, jak i łaziku. Masa lądownika wynosi 1200 kg, a łazika 140 kg / Zdjęcie: CLEP

Ostatnia faza lądowania sondy trwała 12 minut. Na wysokości 2 km nad powierzchnią Księżyca jej kamery wykonały pierwsze obrazy powierzchni, by wybrać miejsce pozbawione przeszkód terenowych. Na wysokości 100 m sonda wyhamowała zniżanie, aby ostatecznie wyznaczyć najbezpieczniejsze miejsce do lądowania. Po dokonaniu wyboru wznowiono zniżanie. Na wysokości 2 m sonda wyłączyła silniki i opadła na powierzchnię korzystając z czterech amortyzowanych nóg.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.