Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Aurigny kupują ATR 72-600

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 08 stycznia 2019

ATR i Aurigny Air Services sfinalizowały dziś zakup trzech samolotów ATR 72-600, po zatwierdzeniu przez władze baliwatu Guernsey. Podpisanie listu intencyjnego w tej sprawie odbyło się podczas Farnborough Airshow, w lipcu 2018.

Aurigny Air Services eksploatują obecnie trzy ATR 72-500 (na zdjęciu) i jednego ATR 42-500 / Zdjęcie: Aurigny 

Pierwszy ATR 72-600 zostanie dostarczony przewoźnikowi w sierpniu 2019. Wszystkie samoloty zostaną wyposażone w nowy układ polepszający widoczność w niesprzyjających warunkach atmosferycznych (EVS) ClearVision, który ułatwi operowanie podczas zamglenia. Linie Aurigny będą pierwszym użytkownikiem urządzeń tego typu.

Możliwość zmodernizowania naszej floty pozwoli nam zaoferować naszym klientom najnowsze standardy komfortu i wprowadzić technologię, która zminimalizuje zakłócenia ich podróży. Aurigny odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu komunikacji między Guernsey i Wielką Brytanią a Europą – powiedział dyrektor generalny Aurigny Mark Darby.

Celem ATR jest zawsze opracowywanie rozwiązań, które będą miały rzeczywisty wpływ na naszych uzytkowników, a także na podróżowanie ich pasażerów. Nowe samoloty Aurigny, wyposażone w ClearVision, zmniejszą liczbę opóźnionych i odwołanych lotów. […] Jesteśmy dumni, że nasze ATR najnowszej generacji wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązanie zapewnią lepszą komunikację mieszkańcom Guernsey – dodał dyrektor generalny ATR Stefano Bortowi.

Aurigny Air Service powstały w 1968. Ich bazą port lotniczy Guernsey, leżący na wyspie o tej samej nazwie, w archipelagu Wysp Normandzkich. Flota towarzystwa składa się obecnie z trzech ATR 72-500, jednego ATR 42-500, pary Dornierów 228, pojedynczego Dorniera 228NG i jednego Embraera 195.

Samoloty te wykonują rocznie ponad 15 tys. lotów do 14 miejsc docelowych na Wyspach Normandzkich oraz we Francji i W. Brytanii. Od założenia Aurigny z ich usług skorzystało ponad 16 mln pasażerów (Kolejny Do 228 dla Aurigny , 2018-10-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.