Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMAS Ballarat udaremnia kontrabandę

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 14 stycznia 2019

Załoga australijskiej fregaty rakietowej HMAS Ballarat udaremniła przemyt narkotyków wodami Morza Arabskiego.

Członkowie załogi HMAS Ballarat magazynują ładunek haszyszu przejęty na Morzu Arabskim / Zdjęcie: LSIS Bradley Darvill, MO Australii

Akcję, podczas której załodze fregaty rakietowej HMAS Ballarat (FFH 155), typu Anzac, udało się udaremnić przemyt narkotyków, przeprowadzono w dn. 8-9 stycznia na wodach Morza Arabskiego. W tym czasie australijscy marynarze wykryli, śledzili i zatrzymali do przeszukania łódź rybacką, która w ich ocenie mogła służyć do transportu zakazanych prawem substancji.

Po zatrzymaniu łodzi na jej pokład weszli członkowie drużyn abordażowych z HMAS Ballarat, którzy dokonali przeszukania jednostki. W wyniku podjętych działań udało się odnaleźć ładunek ponad 3,1 t haszyszu o rynkowej wartości 155 mln AUD (ok. 418 mln zł).

Wspomniana akcja była trzecią od kiedy HMAS Ballarat rozpoczęła misję na Oceanie Indyjskim i w rejonie Zatoki Perskiej. W dn. 22-23 grudnia ub.r. załoga australijskiej fregaty przechwyciła ładunek 931 kg heroiny o wartości rynkowej 279 mln AUD (ok. 752 mln zł, HMAS Ballarat udaremnia przemyt, 2018-12-28).

HMAS Ballarat prowadzi działania operacyjne w rejonie Bliskiego Wschodu w ramach operacji Manitou (Nowa misja HMAS Ballarat, 2018-10-31). Okręt działa w jednej z grup zadaniowych (Combined Task Force) wchodzących w skład wielonarodowych sił morskich Combined Maritime Forces (CMF). Do jej zadań należy m.in. powstrzymywanie przemytu narkotyków i innych substancji lokalnymi wodami.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.