Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Straż Graniczna kupiła nowe samoloty

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 29 stycznia 2019

Dzisiaj Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga podpisał umowę zakupu dwóch samolotów LET Aircraft Industries typu L 410 UVP E-20. Ich koszt to 109,8 mln złotych. Dostawcą samolotów będzie JB Investments Sp. z o.o. Zakup w 90% finansowany jest z Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Samolot LET Aircraft Industries L 410 UVP E-20 / Zdjęcie: KG SG 

Samoloty będą dostarczone do października 2020. Ich wyposażenie obejmie radar umożliwiający wstępną identyfikację obiektów znajdujących się na powierzchni wody, lądu i w przestrzeni powietrznej, system obserwacji lotniczej dalekiego zasięgu, umożliwiający precyzyjną identyfikację zaobserwowanych obiektów na dystansie ok. 15 km, modem łączności satelitarnej, umożliwiający przekaz danych w czasie rzeczywistym w postaci krótkich filmów i obrazów oraz zapewniający łączność telefoniczną na rozległych obszarach morskich, system automatycznej identyfikacji jednostek nawodnych, pozwalający na rozpoznawanie zarejestrowanych łodzi i statków oraz wyposażenie ratunkowe załogi niezbędne do wykonywania lotów w dużej odległości od linii brzegowej wraz z urządzeniami umożliwiającymi przeszukiwanie akwenów w poszukiwaniu rozbitków.

Samoloty będą używane do ochrony polskiej granicy i działań w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej podczas misji koordynowanych przez Agencję FRONTEX. Obecnie Straż Graniczna formacja dysponuje 13 statkami powietrznymi. Zgodnie z popisanymi pod koniec 2018 umowami do służby jeszcze w tym  roku trafią dwa nowe śmigłowce – Robinson R 44 RAVEN II (w marcu) i Airbus Helicopters H135 (w październiku).

W l. 2009-2017 lotnictwo SG zrealizowało z Agencją FRONTEX w sumie 18 misji w ochronie zewnętrznych granic Unii Europejskiej. W ub. r. śmigłowiec W-3AM Anakonda uczestniczył w dwóch misjach na greckich wyspach Lesbos (w maju) i Chios (na przełomie sierpnia i września, Nowe wyposażenie dla Anakondy SG, 2018-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.