Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Miliony na naprawę Sachsen

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 lutego 2019

Naprawa niemieckiej fregaty rakietowej Sachsen, która została uszkodzona latem ub.r. podczas ćwiczeń na morzu, ma kosztować ponad 40 mln euro.

Przyczyny wypadku podczas ćwiczeń Sachsen są nadal wyjaśnianie. W jego wyniku doszło do poważnych uszkodzeń na pokładzie okrętu. Na zdjęciach widać osmaloną obudowę mostka dowodzenia…

Według rzecznika prasowego niemieckiego resortu obrony, na słowa którego powołują się lokalne media, koszt naprawy fregaty rakietowej Sachsen (F219), typu Sachsen, może wynieść ponad 40 mln euro (173 mln zł). Okręt pozostaje wyłączony z działań operacyjnych od czerwca ub.r.

Wtedy bowiem Sachsen z grupą innych niemieckich okrętów brał udział w ćwiczeniach nieopodal wybrzeży Norwegii. W ich trakcie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia, kiedy pocisk rakietowy SM-2 Block IIIA, pomimo uruchomienia silnika startowego, nie opuścił kontenera pionowej wyrzutni VLS (Vertical Launch System) Mk 41, a wkrótce potem eksplodował (Wybuch SM-2 na fregacie Sachsen, 2018-06-28).

…a także uszkodzoną pionową wyrzutnię VLS Mk 41 / Zdjęcia: MO Niemiec

Wskutek zdarzenia poważnie uszkodzona została sama wyrzutnia VLS Mk 41 jak również pozostałe elementy nadbudówki okrętu, w tym urządzenia radarowe. Osmalona została także obudowa mostka dowodzenia. Na szczęście, żaden z członków załogi nie odniósł obrażeń.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.