Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej o singapurskich OP

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 lutego 2019

Przy okazji ceremonii wodowania pierwszego okrętu podwodnego typu Invincible, RSS Invincible, ministerstwo obrony Singapuru podało więcej informacji o nowych jednostkach.

Minister obrony Singapuru, Dr Ng Eng Hen, podczas ceremonii wodowania RSS Invincible / Zdjęcie: MO Singapuru

Według informacji podanych przez singapurski resort obrony okręty podwodne typu Invincible będą wypierały ok. 2200 t w zanurzeniu i 2000 t na powierzchni. Mają rozwijać ponad 15 w. Każdy z nich ma zostać wyposażony w osiem wyrzutni torpedowych, które mają być przystosowane do wystrzeliwania różnego rodzaju uzbrojenia. 

Nowe okręty mają cechować się większą wydajnością pracy niż obecnie eksploatowane jednostki typów Archer i Challenger. Ma się to przejawiać m.in. w zdolności pozostawania w zanurzeniu przez 28-42 dni, a więc o połowę dłużej niż wspomniane OP.

Pierwszy singapurski okręt podwodny typu Invincible, przyszły RSS Invincible, zwodowano w poniedziałek w Kilonii (Wodowanie typ 218SG, 2019-02-18). Do połowy l. 2020 marynarka wojenna Singapuru przyjmie do służby cztery jednostki tego typoszeregu. Okręty buduje niemieckie thyssenkrupp Marine Systems na podstawie proj. typ 218SG.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.