Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy kontrakt Airbusa i VSMPO-Avisma

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo cywilne, 21 kwietnia 2009

Europejski koncern Airbus i rosyjski dostawca tytanu VSMPO-Avisma podpisały największy w historii kontrakt. Do 2020 Rosjanie mają dostarczyć wyroby tytanowe o wartości 4 mld USD.

Współpraca między obu przedsiębiorstwami trwa od połowy lat 1990., a ostatnio jest szybko zwiększana. W najbliższych latach udział dostaw dla Airbusa w sprzedaży VSMPO-Avisma będzie utrzymywał się na poziomie 15-25%. Zapotrzebowanie Airbusa na tytan będzie w ten sposób zaspokajane w 60%.

Kontrakt został podpisany w ramach porozumienia podpisanego w lipcu 2008 w Farnborough. VSMPO-Avisma będzie dostarczać nie tylko typowe profile, ale i gotowe komponenty z tytanu, w tym duże odkuwki.

VSMPO-Avisma to największy światowy dostawca tytanu. Eksportuje ok. 70% produkcji. Jego głównym akcjonariuszem jest Rosoboronexport, który posiada 66% akcji koncernu.

Od 2007 funkcjonuje joint-venture VSMPO-Avisma i Boeinga. Amerykanie zainwestowali 5-6 mln USD w rosyjskie wytwórnie. Dostawy tytanu do USA trwają mimo wprowadzenia przez Waszyngton sankcji wobec krajów utrzymujących niewłaściwe stosunki z Iranem, Syrią i Koreą Północną (Sankcje czy walka o rynek?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.