Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AC-130J Block 30 w służbie

Lotnictwo wojskowe, Wojska specjalne, 11 marca 2019

Stacjonująca w bazie Hurlburt Field na Florydzie 4. eskadra operacji specjalnych 1. Skrzydła Operacji Specjalnych US Air Force 7 marca przyjęła do służby pierwszy samolot uderzeniowy AC-130J Block 30 Ghostrider. Nowe samoloty zastąpią AC-130U Spooky, używane od ponad 20 lat.

Pierwszy  AC-130J Block 30 Ghostrider trafił do lotników 4. eskadry operacji specjalnych USAF / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Ghostrider także uzbrojony jest w działa kal. 30 mm i 105 mm, ale w porównaniu z protoplastą ma unowocześnioną awionikę i urządzenia nawigacyjne i optoelektroniczne oraz radar z syntetyczną aperturą. AC-130J Block 30 przystosowany jest do przenoszenia pocisków kierowanych AGM-176A Griffin i bomb GBU-39.

Według miejscowych mediów Ghostrider osiągnął wstępną zdolność operacyjną już w 2017 i był eksploatowany  przez 73. eskadrę operacji specjalnych. Plany SOCOM zakładają, że pierwszy AC-130J Block 30 zostanie wysłany do działań za około rok (RFCM dla SOCOM, 2017-07-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.