Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rheinmetall oferuje Australii Lynxy

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 marca 2019

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez Australian Army (wojska lądowe Australii) w ramach 3. fazy konkursu Land 400 – Mounted Close Combat Capability niemiecki koncern Rheinmetall zaoferował bojowy wóz piechoty Lynx IFV z wieżą Lance i transporter Lynx MSV, z trzyosobową załogą, przystosowany do przewozu co najmniej 6 żołnierzy desantu.

Wizualizacja australijskiego transportera pływającego Lynx / Ilustracje: Rheinmetall

Według producenta w/w dwie konfiguracje pojazdów są zdolne do wykonywania 9 rodzajów zadań wymaganych przez Australijczyków, a także czterech innych – w tym samobieżnego moździerza, pojazdu logistycznego i transportera pływającego. Lynx spełnia wymagania Australian Army oraz NATO i ich sojuszników pod względem przeżywalności, mobilności, siły ognia i świadomości sytuacyjnej. Opancerzeni pojazdu chroni przed wybuchem min czy improwizowanych ładunków wybuchowych, ogniem bezpośrednim i pośrednim, amunicją kasetową i przeciwpancernymi pociskami kierowanymi.

Wieże Lance, która mają zostać dostarczone Australian Army w ramach 2. fazy konkursu Land 400 będą produkowana w Brisbane na potrzeby lokalne i na eksport. Rheinmetall ma zamiar utworzyć także w pobliżu Brisbane Centrum Doskonałości Pojazdów Wojskowych (MILVEHCOE). Niektóre zespoły i elementy dla Lynxów są już produkowane i dostarczane przez przedsiębiorstwa z Australii, takie jak Supashock z Adelaide, Cablex z Melbourne, Bisalloy Steels z Wollongong i Milspec Manufacturing z Albury.

W ramach 3. fazy programu Land 400 Australia zamierza nabyć nawet 450 bojowych wozów piechoty i 17 wozów zabezpieczenia technicznego, które zastąpią obecnie eksploatowane i mocno już wysłużone gąsienicowe wozy opancerzone M113AS4. Nowe pojazdy mają cechować się odpowiednim poziomem ochrony balistycznej i mobilnością zbliżoną do czołgów podstawowych M1 Abrams. Wozy powinny być też przystosowane do transportu sześciu żołnierzy w przedziale desantowym (GDLS w australijskim przetargu , 2018-09-13, Rheinmetall idzie za ciosem w Australii, 2018-08-29).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.