Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Australia poszukuje następcy M113

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 17 listopada 2015

Canberra rozpoczęła poszukiwania dostawcy serii nowych wozów bojowych przeznaczonych dla australijskich wojsk lądowych.

W ramach 3. etapu programu zbrojeniowego LAND 400 Australia zakupi serię nowych wozów bojowych, które zastąpią wiekowe M113AS4 / Zdjęcie: MO Australii

Australijskie władze opublikowały zapytanie o informację (RFI, request for information) w związku z rozpoczęciem realizacji kolejnego etapu (Phase 3) wieloletniego programu zbrojeniowego LAND 400. Przedsiębiorstwa zainteresowane udziałem w przetargu mogą przesyłać zgłoszenia do 22 lutego 2016.

W ramach 3. etapu programu LAND 400 Australian Army (wojska lądowe Australii) zakupią serię nowych wozów bojowych, które zastąpią na polu walki wiekowe transportery opancerzone M113AS4 (Wolniejsze dostawy M113AS4, 2009-03-27). Dostawy pojazdów rozpoczną się w połowie następnej dekady. M113 pozostaną w służbie do lat 2030., jednak do tego czasu zakres ich eksploatacji zostanie mocno ograniczony.

Kilka lat wcześniej rozpoczną się dostawy pojazdów rozpoznawczych CRV (Combat Reconnaissance Vehicle), które zostaną nabyte w ramach 2. etapu (Phase 2) programu LAND 400. Na początku września Canberra zakończyła przyjmowanie ofert od producentów zainteresowanych udziałem w przetargu. Nowe wozy zastapią eksploatowane od 1995 ASLAV (Australian Light Armoured Vehicle) 8x8 – wersję LAV-25 dla USMC i pochodną kołowego transportera opancerzonego Piranha 8x8 (Jeszcze o australijskich CRV, 2015-02-20; Druga faza LAND 400, 2015-02-19). Dostawca pojazdów najprawdopodobniej zostanie wyłoniony w 2017.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.