Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

GDLS w australijskim przetargu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 września 2018

General Dynamics Land Systems oferuje Australii zakup wozów bojowych rodziny Ajax w ramach trzeciej fazy programu LAND 400.

General Dynamics Land Systems oferuje Australii zakup wozów bojowych rodziny Ajax, które są obecnie produkowane na potrzeby British Army / Zdjęcie: GDLS-UK

Podczas zakończonej niedawno w Adelajdzie konferencji i wystawy Land Forces 2018 General Dynamics Land Systems (GDLS) po raz pierwszy przedstawiło swoją ofertę w przygotowywanym przetargu na nowe bojowe wozy piechoty dla wojsk lądowych Australii. Propozycja przedsiębiorstwa opiera się na przystosowaniu gąsienicowych wozów bojowych rodziny Ajax do potrzeb australijskiego użytkownika, w tym wyposażenie ich w wieże z 30-mm działami.

W ramach 3. fazy (Phase 3) programu LAND 400 Australia zamierza pozyskać nawet 450 bojowych wozów piechoty i 17 wozów zabezpieczenia technicznego, które zastąpią obecnie eksploatowane i mocno już wysłużone gąsienicowe wozy opancerzone M113AS4 (Kolejna faza programu LAND 400, 2018-08-28). Nowe pojazdy mają cechować się odpowiednim poziomem ochrony balistycznej i mobilnością zbliżoną do czołgów podstawowych M1 Abrams. Wozy powinny być też przystosowane do transportu sześciu żołnierzy w przedziale desantowym.

Do rywalizacji o australijskie zlecenie stanie też m.in. niemiecki Rheinmetall, który na tej samej konferencji w Adelajdzie zaprezentował prototyp bojowego wozu piechoty Lynx KF41 (Rheinmetall idzie za ciosem w Australii, 2018-08-29). Warto przypomnieć, że latem producent z Niemiec zwyciężył w przetargu na dostawę 211 wozów opancerzonych Boxer CRV 8x8 w ramach 2. fazy (Phase 2) LAND 400 (Australia kupiła Boxery, 2018-08-19). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.