Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy nabytek linii Atran

Lotnictwo cywilne, 21 marca 2019

Rosyjskie linie Atran, wchodzące w skład grupy Wołga-Dniepr, powiększyły swoją flotę dzięki dostawie pierwszego Boeinga 737-800BCF. Po zakończeniu procesu jego certyfikacji według przepisów MAK, Artan będą pierwszym w tym kraju przewoźnikiem, użytkującym frachtowiec tego typu. Samolot może przewieźć maksymalnie 23,9 t ładunku na dystans 3750 km. Objętość ładowni na głównym pokładzie to 141,5 m3, a pod jej podłogą – 43,7 m3 (Pierwszy Boeing 737-800BCF dostarczony, 2018-04-24).

Para frachtowców linii Atran – Boeing 737-400SF, a za nim najnowszy nabytek – Boeing 737-800BCF / Zdjęcie: Atran Airlines

Nowy samolot zwiększy zdolności przewozowe na trasach między Rosją, WNP i Europą. Boeing 737-800BCF wykonał już pierwsze loty z Moskwy-Wnukowa do Norylska i Jakucka, przewożąc podstawowe dobra konsumpcyjne dla ludności syberyjskiej i dalekowschodniej części Rosji, w tym towary łatwo psujące się, ładunki drobnicowe i przesyłki w handlu elektronicznym.

Cieszymy się, że mamy nowy typ samolotu w naszej flocie. Boeing 737-800BCF ma większe możliwości techniczne i operacyjne. Dzięki niemu możemy zaoferować transport różnego rodzaju przesyłek, w tym ładunków ponadgabarytowych. Jesteśmy przekonani, że nowy typ samolotu będzie w stanie zagwarantować naszym klientom wysoką jakość usług na obsługiwanych rynkach, ze szczególnym naciskiem na połączenia chińsko-rosyjskie i rosnącą ilość transgranicznych przesyłek w handlu elektronicznym i pocztowych – powiedział dyrektor generalny linii lotniczych Atran Dmitrij Obszarow.

Linie Atran zostały założone w 1942 i są jednymi z najstarszych rosyjskich przewoźników lotniczych. Ichgłowną bazą jest port lotniczy Moskwa-Wnukowo. W 2011 towarzystwo weszło w skład grupy Wołga-Dniepr. Obecnie jego flota obejmuje oprócz samolotu wspomnianego na wstępie także 4 Boeingi 737-400SF.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra