Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lato 2019 na Lotnisku Chopina

Lotnictwo cywilne, 29 marca 2019

W czerwcu ze stołecznego Lotniska Chopina ruszają cztery nowe połączenia. Wzrasta liczba lotów krajowych. W sezonie letnim Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią rejsy do Miami, Bejrutu i Warny. LOT będzie także drugim, po WizzAir przewoźnikiem operującym tego lata na Korfu.

/ Zdjęcie: Dariusz Kłosiński, Lotnisko Chopina

Duże zainteresowanie podróżnych Londynem w roku ubiegłym przekłada się na działania linii lotniczych. Już w styczniu LOT wprowadził kolejne, całoroczne połączenie z Londynem-City obsługiwane 12 razy w tygodniu. W związku z zapotrzebowaniem, LOT na okres wakacyjny wprowadzi też jeden, dodatkowy rejs do Newark. W drugiej połowie 2019 w ofercie warszawskiego portu znajdą się kolejne trasy dalekiego zasięgu, będą to – od 17 września do Delhi, a od 3 listopada do Kolombo (LOT-em bezpośrednio na Sri Lankę, 2019-02-22).

Destynacjami sezonowymi będą: Bejrut (od 14 czerwca – w niedziele, poniedziałki, wtorki, piątki i soboty), Warna i Korfu (od 9 czerwca w niedziele) i Kolombo (od 3 listopada, we środy, piątki i niedziele). Połączenia całoroczne to: Londyn-City (od 7 stycznia, cały tydzień), Miami (od 1 czerwca – w poniedziałki, środy, piątki i soboty) i Delhi (od 17 września we wtorki środy, piątki, soboty i niedzizele).

Pasażerowie podróżujący z Warszawy do stolicy Kataru liniami Qatar Airways od czerwca będą mieli okazję polecieć Airbusem A350-900. W okresie letnim brytyjskie linie easyJet, z którymi stołeczny port – po okresie przerwy – współpracuje od ubiegłego roku będą obsługiwał loty do Genewy, Bazylei i Berlina.

Portugalskie towarzystwo TAP oferuje loty do Lizbony, która jest lotniskiem przesiadkowym dla podróżujących do Ameryki Południowej. 16 czerwca zostanie poszerzona oferta dla tego kierunku z 7 do 9 lotów tygodniowo. Dodatkowe rejsy będą realizowane w piątki i niedziele.

Rozwija się również oferta połączeń krajowych. Od 6 czerwca wzrasta liczba rotacji do Zielonej Góry z 5 do 10 tygodniowo. LOT poszerza też ofertę dla Lublina – od 31 marca będzie można polecieć tam z Warszawy codziennie Przebudowa Lotniska Chopina, 2019-02-27.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.