Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz Air wylądował w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 05 kwietnia 2019

Wieczorem 4 kwietnia linie Wizz Air zainaugurowały pierwsze regularne połączenie do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Pierwszy lot na trasie Londyn-Luton – Kraków został wykonany przez Airbusa A321 o znakach rejestracyjnych G-WUKC.

W uroczystości powitania nowego przewoźnika wzięli udział m.in.: prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek, manager ds. komunikacji Wizz Air Andras Rado i załoga wykonująca inauguracyjny rejs / Zdjęcia: Marcin Sigmund

Samolot wylądował w Krakowie o godz. 18:03 i został powitany tradycyjnym salutem wodnym, a załoga otrzymała okolicznościowy tort. W uroczystości powitania nowego przewoźnika wzięli udział m.in.: prezes zarządu MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice Radosław Włoszek, manager ds. komunikacji Wizz Air Andras Rado i załoga wykonująca inauguracyjny rejs. Witamy serdecznie na krakowskim lotnisku węgierskiego przewoźnika. Liczymy na to, że oferta Wizz Air będzie interesująca dla pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na lokalny rynek pracy – powiedział Radosław Włoszek.

Od 1 maja br. codzienne rejsy z Krakowa do Londynu-Luton mają być wykonywane dwa razy dziennie, a we wtorki raz dziennie. Dzień później, 5 kwietnia wieczorem węgierski przewoźnik zainaugurował drugie połączenie Kraków – Kijów-Żuliany, obsługiwane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Świętując, pragniemy podkreślić nasze długofalowe zaangażowanie w działalność w Krakowie i w Polsce na rzecz naszych klientów, którym pragniemy oferować jeszcze więcej możliwości podróżowania w niskich cenach. W czwartek wieczorem samolot Wizz z Londynu-Luton po raz pierwszy wylądował na krakowskim lotnisku, za miesiąc otwieramy naszą bazę operacyjną w Krakow Airport. 2019 jest dla nas wyjątkowy z powodu otwarcia bazy w Krakowie, dynamicznego rozwoju naszych działań w regionie oraz polskiej siatki połączeń, która obecnie składa się ze 169 tras do 28 krajów – powiedział prezes WizzAir József Váradi.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów linii Wizz Air z Krakowa znajdzie się łącznie 18 tras. 1 maja mają zostać zainaugurowane wykonywane w środy i niedziele loty do Nicei i fińskiego Turku. Dzień później mają się rozpocząć wykonywane we wtorki, czwartki i soboty rejsy do Doncaster/Sheffield w Wielkiej Brytanii i Bari we Włoszech. 3 maja mają zostać otwarte obsługiwane w poniedziałki i piątki połączenia do duńskiego Billund i włoskiej Katanii, przy czym od 17 września loty na tym ostatnim kierunku mają być wykonywane we wtorki, czwartki i soboty. 1 sierpnia br. mają rozpocząć się codzienne rejsy do Oslo i realizowane w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele loty na lotnisko Rzym-Fiumiucino. 2 sierpnia mają zostać zainaugurowane wykonywane w poniedziałki i piątki rejsy do Larnaki na Cyprze i Charkowa na Ukrainie. Dzień później ma zostać zainaugurowana obsługiwana we wtorki i soboty trasa do Turynu.

4 sierpnia 2019 ma zostać otwarte obsługiwane we środy i niedziele połączenie do gruzińskiego Kutaisi. 16 września 2019 mają rozpocząć się wykonywane w poniedziałki, środy, piątki i niedziele loty do Tel Awiwu i realizowane w poniedziałki i piątki rejsy do Keflawiku na Islandii. 17 września mają zostać zainaugurowane loty do Birmingham i Eindhoven, które będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty.

W związku z tak liczną siatką połączeń w maju br. węgierski przewoźnik planuje otworzyć w Krakowie swoją bazę, w której początkowo będzie stacjonował jeden A321. Drugi samolot tego typu ma dołączyć do niego 1 sierpnia br., czyli półtora miesiąca przed planowanym początkowo terminem, a trzeci we wrześniu br.

Pod koniec marca wprowadzony został tegoroczny letni rozkład lotów obejmujący ponad 130 połączeń, w tym 33 nowe. Wśród nowych państw, do których będzie można dolecieć z Balic znalazły się Chorwacja, Gruzja, Rumunia i Islandia (Rozwój Wizz Air w Krakowie, 2019-03-20).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.