Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy A321LR dla Transat Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 maja 2019

Air Transat, kanadyjskie linie lotnicze zajmujące się podróżami i wypoczynkiem, odebrały swój pierwszy samolot Airbus A321LR, jeden z 15, jakie przewoźnik wydzierżawi od AerCap. Kanadyjczycy planują eksploatować A321LR na dłuższych, mniej uczęszczanych trasach do miejsc docelowych w Europie, na Karaibach oraz w Ameryce Środkowej i Południowej. Będą one przystosowane do przewozu 199 pasażerów w dwóch klasach, w tym 12 w klasie Club, w ekskluzywnej kabinie z indywidualną obsługą i ergonomicznymi fotelami.

Air Transat docelowo wydzierżawią 15 A321LR od AerCap / Zdjęcie: Airbus 

Pojawienie się nowej generacji samolotów jest ważnym momentem dla naszych linii i pasażerów pod wieloma względami. A321neoLR reprezentuje to, co oznacza Air Transat dzisiaj i do czego dążymy w nadchodzących latach. Wzmacnia naszą pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonej turystyki, oferując jednocześnie naszym pasażerom lepszy komfort na pokładzie – powiedział dyrektor ds. operacyjnych Transat Air Annick Guérard.

Jesteśmy dumni, że dostarczamy A321LR Air Transat i jesteśmy związani z tak dobrą, innowacyjną linią lotniczą. A321LR, dzięki zwiększonemu zasięgowi i niskim kosztom eksploatacji, umożliwia Air Transat zwiększenie częstotliwości lotów, zwiększenie siatki połączeń i wzmocnienie pozycji konkurencyjnej – dodał dyrektor Airbusa ds. handlowych Christian Scherer.

Air Transat wykonują loty do około 60 miejsc w ponad 25 krajach w obu Amerykach i Europie, oferują także loty krajowe i dowożą pasażerów dla innych towarzystw w Kanadzie. Z ich usług korzysta ok. 5 mln pasażerów rocznie (Air Transat zamawia A321LR, 2017-07-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.