Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM wylądowały we Wrocławiu

Lotnictwo cywilne, 07 maja 2019

Holenderskie linie lotnicze KLM zainaugurowały 6 maja połączenie Wrocław – Amsterdam. Pierwszy rejs został wykonany przez Embraera E175 (PH-EXJ), który wylądował we Wrocławiu o godz. 13:22. Zgodnie z tradycją samolot został powitany w Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika salutem wodnym. Do lotu powrotnego wystartował o godz. 14:40.

Obchodzące w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia linie KLM uruchomiły 6 maja połączenie z Amsterdamu do Wrocławia, będące już czwartą polską trasą tego przewoźnika / Zdjęcia: KLM  

Codzienne rejsy na tej trasie będą wykonywane Embraerami E175 skonfigurowanymi do przewozu 20 pasażerów w klasie biznes, 8 w klasie economy comfort i 60 w klasie ekonomicznej, należącymi do linii-córki KLM Cityhopper, która obsługuje europejskie połączenia holenderskiego narodowego przewoźnika. Odloty z lotniska Amsterdam Schiphol zaplanowano na godz. 11:50, a lądowania we Wrocławiu na godz. 13:35. Loty powrotne mają startować o godz. 14:05 i lądować w Holandii o godz. 15:55.        

Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują ogromne możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – powiedział z okazji inauguracji nowej trasy prezes portu lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Amsterdam-Schiphol to obecnie 11. pod względem liczby obsłużonych pasażerów największy port lotniczy na świecie. Jest on główną bazą i hubem przesiadkowym linii KLM, oferujących z tego lotniska loty do 165 miast na 5 kontynentach, w tym do: Nowego Jorku, Chicago, Atlanty, Bostonu, Minneapolis, Salt Lake City, Toronto, Pekinu, Hongkongu, Szanghaju, Hangzhou, Tokio, Kapsztadu, Mumbaju, Bogoty, Hawany, Panamy, Fortalezy, Windhuk, Paramaribo, Akry i wielu innych. Pod lotniskiem Schiphol znajduje się dworzec kolejowy, zapewniający bezpośrednie połączenie do centrum Amsterdamu i wielu innych miast Holandii.

Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej trasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Wrocławia. Szeroka siatka połączeń KLM daje podróżującym z Wrocławia ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata – przez Amsterdam na 5 kontynentów. Mamy nadzieję, że wraz z nowym lotem między Holandią a Polską przybędą we Wrocławiu nowe kontakty gospodarcze, firmy i turyści z zagranicy. Jesteśmy dumni, że do Wrocławia swoje regularne loty zdecydowały się zaoferować aż dwie linie z naszej grupy – zarówno Air France, które zainaugurowały połączenie rok temu, jak i KLM, które witamy we Wrocławiu dziś. To potwierdza nasze przekonanie o możliwości tego rynku, jak i nowoczesnego, spełniającego wysokie standardy lotniska we Wrocławiu – dodał dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce Frantisek Siling.

Do tej pory holenderski narodowy przewoźnik oferował bezpośrednie loty z Polski z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z Wrocławiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie obejmowała teraz 70 połączeń tygodniowo (Druga trasa KLM do Kostaryki , 2019-04-15).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.