Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie bazy Wizz Air w Krakowie

Lotnictwo cywilne, 09 maja 2019

8 maja linie Wizz Air otworzyły w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice swoją piątą bazę w Polsce. W uroczystości przecięcia wstęgi wzięli udział m.in. prezes zarządu krakowskiego lotniska Radosław Włoszek oraz wiceprezes i zastępca dyrektora generalnego Wizz Air Stephen Jones.

W uroczystości przecięcia wstęgi wzięli udział m.in. prezes zarządu krakowskiego lotniska Radosław Włoszek oraz wiceprezes i zastępca dyrektora generalnego Wizz Air Stephen Jones / Zdjęcia: Marcin Sigmund 

Uroczystości towarzyszył występ zespołu tanecznego w barwach Wizz Air i MPL im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Nie zabrakło też okolicznościowego tortu dla pasażerów inauguracyjnego lotu z Krakowa do Turku.

Ten miesiąc jest ważnym kamieniem milowym w naszej polskiej działalności. Oprócz otwarcia tej nowej bazy rozpoczęliśmy dwanaście nowych tras i jesteśmy bardzo podekscytowani kolejnymi sześcioma, które rozpoczną się w sierpniu i wrześniu. Ustanowienie naszej lokalnej działalności, jej dynamiczny rozwój, podkreślają nasze zaangażowanie w Polskę, nasz pierwszy rynek, na którym rozpoczęliśmy działalność 15 lat temu. Do września ponad 120 pracowników będzie latać z naszymi pasażerami z Krakowa do 18 miejsc w 15 krajach, tworząc miejsca pracy dla ponad 550 osób w powiązanych branżach – powiedział Stephen Jones.

Kraków Airport jest 25. bazą linii Wizz Air, w której docelowo stacjonować będą 3 Airbusy A321. Pierwszy od maja, kolejny od sierpnia, a trzeci od września br. W tegorocznym letnim rozkładzie lotów węgierski przewoźnik będzie oferował z Krakowa 18 tras do 15 krajów, w tym do: Londynu, Kijowa, Nicei, Turku, Doncaster, Bari, Billund, Katanii, Charkowa, Rzymu, Oslo, Larnaki, Turynu, Kutaisi, Tel Awiwu, Reykjaviku, Birmingham i Eindhoven. Poza Krakowem polskie bazy węgierskiego przewoźnika są obecnie zlokalizowane w Gdańsku, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu.

Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku. W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na całym świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie – dodał Radosław Włoszek (Wizz Air wylądował w Krakowie, 2019-04-05).

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.