Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie wybrały K30 Biho

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 maja 2019

Armia indyjska ostatecznie wybrała samobieżny kompleks przeciwlotniczy K30 Biho produkcji południowokoreańskiej Hanwha Defense Systems. Kompleksy tego typu mają służyć do ochrony przemieszczających się pododdziałów. Oferta Hanwha wygrała z propozycjami rosyjskimi: Tunguska-M1 i Pancir-S1.

Artyleryjsko-rakietowy samobieżny kompleks przeciwlotniczy Hanwha K30 Biho / Zdjęcie: hanwha-defensesystems.co.kr

Kompleksy przeciwlotnicze K30 Biho (latający tygrys) są uzbrojone w dwa sprzężone działka kal. 30 mm i pociski rakietowe LIG NX1 Chiron. Do wykrywania celów i naprowadzania na nie służy radar TPS-830K i system elektro-optyczny. Kompleks zabudowano na podwoziu bwp K200.

Produkcję K30 w wersji artyleryjskiej rozpoczęto w 1996. Od 2015 produkowana jest zmodernizowana wersja artyleryjsko-rakietowa. Do tej pory powstało 176 kompleksów tego typu.

Kontrakt z Indiami będzie pierwszym eksportowym w historii K30 Biho. Indie chcą kupić 104 kompleksy artyleryjsko-rakietowe, 97 pojazdów do przewozu amunicji i 39 pojazdów dowodzenia oraz zapas amunicji. Łączna wartość tego pakietu ma wynieść 3 bln KRW (2,6 mld USD). Biho w 2017 uczestniczył w prezentacjach dla armii amerykańskiej (Hanwha zaoferuje US Army Biho 2?, 2019-01-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.