Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Dragoon w Europie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 grudnia 2017

Żołnierze 2. Pułku Kawalerii US Army odebrali pierwszy wóz bojowy Stryker Infantry Carrier Vehicle – Dragoon.

Pierwszy wóz bojowy Stryker w odmianie XM1296, wyposażony w wieżę MC-RCT z 30-mm armatą automatyczną Orbital ATK XM813, został przekazany żołnierzom 2. Pułku Kawalerii z Rose Barracks w Vilseck / Zdjęcie: Capt. Judith Marlowe, US Army

Pierwszy wóz bojowy Stryker Infantry Carrier Vehicle – Dragoon został przekazany żołnierzom 2. Pułku Kawalerii US Army stacjonującym w Rose Barracks w niemieckim Vilseck. Stryker w tej odmianie (XM1296) został wyposażony w wieżę MC-RCT z 30-mm armatą automatyczną Orbital ATK XM813 (Nowe oblicze Strykera, 2016-03-23).

W kwietniu amerykańscy żołnierze mają przeprowadzić testy poligonowe zmodernizowanego Strykera. Próby będą prowadzone w Hohenfels Training Area w południowych Niemczech. W tym samym czasie kontynuowana będzie produkcja kolejnych Dragoonów, które wytwarzane są w należących do General Dynamics Land Systems (GDLS) zakładach w Anniston, w Alabamie. Montaż wozów rozpoczął się w sierpniu.

Ogółem do Niemiec zostaną wysłane co najmniej 83 wozy bojowe w odmianie XM1296. Ich pierwszym użytkownikiem mają być żołnierze z 1. szwadronu 2. Pułku Kawalerii pełniący służbę w Bemowie Piskim podczas ich zmiany w ramach NATO Enhanced Forward Presence.

Amerykańscy żołnierze stacjonujący w Niemczech mają też odebrać 87 Strykerów w odmianie CROWS-J. Wozy zostaną wyposażone w wieżę Common Remotely Operated Weapon Station (CROWS) zintegrowaną z wyrzutnią ppk Javelin (Testy Strykerów w Europie, 2017-10-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.