Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Urządzenia dla satelitów Hot Bird

Astronautyka, 15 maja 2019

Astri Polska dostarczy urządzenia dla satelitów zamówionych przez wiodących europejskich operatorów telekomunikacyjnych. Rozwiązania zaprojektowane i wyprodukowane przez polskich inżynierów i zostaną wykorzystane w procesie integracji satelitów, których głównym wykonawcą jest Airbus Defence and Space.

Wizualizacja satelitów Hot Bird następnej generacji / Ilustracja: Airbus

Urządzenia Astri Polska posłużą do przetestowania systemów elektronicznych satelitów przed umieszczeniem ich na orbicie. Łącznie przetestowane zostaną cztery satelity zamówione przez dwóch wiodących europejskich operatorów telekomunikacyjnych. Pierwszy z nich to francuski Eutelsat, będący operatorem satelitów Hot Bird, nadających sygnały stacji telewizyjnych i radiowych. Drugi to hiszpański Hisdesat – operator satelitów SpainSAT realizujących zadania z zakresu bezpiecznej łączności dla Ministerstwa Obrony Narodowej Hiszpanii oraz krajów objętych Programem Europejskiej Rządowej Komunikacji Satelitarnej GovSatCom. Obie spółki zamówiły po dwa satelity Airbus Defence and Space, które zostaną zbudowane w oparciu o nową platformę Eurostar Neo. Satelity zastąpią na orbicie urządzenia wcześniejszych generacji, których cykl życia zbliża się ku końcowi.

Dzięki wysiłkom naszego zespołu, stajemy się częścią łańcucha dostaw europejskiego rynku satelitów komercyjnych. Rynek ten nie jest łatwym, lecz daje perspektywę znacznego zwiększenia sprzedaży naszych produktów. Dostarczymy elektronikę i oprogramowanie, które znajdą zastosowanie przy integracji satelitów zamówionych przez dużych operatorów telekomunikacyjnych.  Łącznie, dostarczymy dwa urządzenia – po jednym dla każdego z satelitów. Warto podkreślić, że przez ostatnie dwa lata przekazaliśmy już 4 podobne produkty dla platformy Eurostar Neo, na której oparta będzie nowa generacja HotBird i SpainSat  – powiedział prezes Astri Polska Jacek Mandas.

Eurostar Neo to telekomunikacyjna platforma satelitarna nowej generacji opracowana przez Airbus Defence and Space w ramach programu NEOSAT realizowanego pod egidą Europejskiej Agencji Kosmicznej i Francuskiego Ośrodka Badań Kosmicznych (CNES). Nowa platforma jest dużo tańsza w utrzymaniu w stosunku do obecnie używanych konstrukcji oraz oferuje wiele większe możliwości w zakresie przenoszonego ładunku. Ponadto, satelity oparte o platformę Eurostar Neo posiadają w pełni elektryczny napęd umożliwiający korektę pozycji na orbicie.

Astri Polska jest wiodącą polską spółką pod względem zaangażowania w Europejskie programy kosmiczne. Dostarcza rozwiązania dla flagowych programów ESA, takich jak JUICE, METOP-SG czy SENTINEL-5. Spółka specjalizuje się także w dostarczaniu dedykowanych rozwiązań z dziedziny satelitarnych obserwacji Ziemi, nawigacji satelitarnej (GNSS) i zarządzania kryzysowego (Polski software wdrożony przez ESA, 2019-02-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.