Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Modułowa wyrzutnia Hero-400EC

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Marynarka wojenna, 13 czerwca 2019

Izraelska spółka UVision opracowała modułową wyrzutnię amunicji krążącej Hero-400EC. Wyrzutnia, o masie 650 kg, może być zamontowana na pojeździe, okręcie lub na lądzie, w wysuniętych bazach. Pociski mogą być odpalane zdalnie. Producent oferuje różne konfiguracje, mieszczące od 4 do12 szczelnych zasobników-wyrzutni z amunicją, przystosowanych do transportu i przechowywania.

Wyrzutnia amunicji  krążącej Hero-400EC mieszcząca 6 zasobników / Ilustracja: UVision

Wyposażona w głowicę optoelektroniczną Hero-400EC, napędzana silnikiem elektrycznym, ma tandemową głowicę bojową o masie 10 kg. Dzięki specyficznemu układowi aerodynamicznemu, zapewniającemu dużą manewrowość, amunicja jest przystosowana do zwalczania celów stacjonarnych położonych blisko własnych oddziałów w terenie zurbanizowanym, przy minimalnych stratach pobocznych i mobilnych celów opancerzonych (czołgów podstawowych).

Długość Hero-400EC to 2,1 m, a rozpiętość skrzydeł – 2,4 m. Może ona razić cele na dystansie 40-150 km i wykonywać loty trwające 2 h, na wysokości maksymalnej ok. 5500 m. Prędkość podczas krążenia to nieco ponad 90 km/h, a prędkość dolotu do celu – ok. 280 km/h.

Hero-400EC może być używana w trybie kierowania autonomicznego, półautonomicznego, lub ręcznego, przy użyciu łącza informacyjnego. Unikatowym rozwiązaniem jest możliwość przerwania ataku, automatyczne wyprowadzenie z nurkowania i powrót do trybu krążenia. Ewentualne lądowanie odbywa się ze spadochronem.

Dyrektor generalny UVision gen. dyw. (w st. spocz.), Avi Mizrachi, podkreslił, że nowa, modułowa wyrzutnia amunicji krążącej Hero-400EC może być użyta podczas różnorodnych scenariuszy, dając użytkownikowi zdolność do lepszego kontrolowania pola bitwy (Pokaz możliwości Hero 400EC, 2018-01-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.