Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

LOT startuje do Bejrutu

Lotnictwo cywilne, 14 czerwca 2019

Dzisiaj, 14 czerwca, o godz. 22:30 z Lotniska Chopina w Warszawie wystartuje pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do Bejrutu. W czerwcu, wrześniu i październiku rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy. Połączenia będą obsługiwały m.in. Embraery 195, w zależności od wersji mieszczące od 112 do 118 dla pasażerów.

Połączenie Warszawa-Bejrut będą obsługiwały m.in. Embraery 195 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki  

Przewidywany czas lotu z Warszawy do Bejrutu to 3 h 25 min, a  z Bejrutu do Warszawy – 3 h 40 min. Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o. 22:30, żeby wylądować w Bejrucie o. 2:55 czasu lokalnego. Rejs powrotny będzie rozpoczynał o. 3:50 czasu lokalnego z lądowaniem w Warszawie zaplanowanym o. 6:30.

To kierunek dla nas niezwykle istotny. Z roku na rok obserwujemy zwiększającą się wymianę handlową między Polską, Unią Europejską a Libanem. Ponadto widzimy ogromny potencjał w sprzedaży wyjazdów zorganizowanych […] – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe połączenie LOT-u kierowane jest dla ruchu turystycznego i biznesowego. Liban charakteryzuje się na tle państw regionu stabilną sytuacją polityczno-ekonomiczną.

Od kilku lat liczba podróży Polaków do Libanu systematycznie wzrasta, tylko w 2017 przekroczyła 4,7 tys. Uruchomienie bezpośredniego połączenia między naszymi stolicami, realizowanego przez PLL LOT, z pewnością pozytywnie wpłynie na wzmocnienie tego trendu i wzmożenie wymiany turystycznej pomiędzy oboma krajami. Z  pewnością Bejrut, zwany Paryżem Bliskiego Wschodu, stanie się jeszcze bardziej popularną destynacją – mówi dodaje Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Według oficjalnych libańskich danych, tylko w 2018 roku do Kraju Cedrów przyjechało prawie pół miliona turystów, co jest potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tym miejscem. Ułatwieniem dla pasażerów jest fakt, że między Polską i Libanem obowiązują przepisy niewymagające wcześniejszego występowania o wizę (pieczątkę wjazdową otrzymuje się na lotnisku, Lato 2019 na Lotnisku Chopina, 2019-03-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.