Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne Kraby w Sulechowie

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 lipca 2019

Pod koniec czerwca na terenie jednostki wojskowej w Sulechowie, w której stacjonuje 5. Lubuski Pułk Artylerii, nastąpiło oficjalne przyjęcie do wyposażenia Sił Zbrojnych RP 4 seryjnych samobieżnych haubic Krab kal. 155 mm, stanowiących główny element Dywizjonowych Modułów Ogniowych Regina i wozów towarzyszących. Uzbrojenie przeznaczone jest dla 2. baterii 5. Lpa.

Według oficjalnej informacji 5. Lpa w wyposażeniu jednostki znajduje się już 16 Krabów / Zdjęcie: sierż. Patryk Cieliński

W skład każdego DMO Regina wchodzą, poza środkami ogniowymi, także 3 Wozy Dowódczo-Sztabowe (WDSz), 8 Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych (WA) i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE, I DMO w drodze do Sulechowa, 2019-06-26).

Samobieżna haubica Krab przeznaczona jest do obezwładniania i niszczenia baterii artylerii i artylerii rakietowej, stanowisk dowodzenia, węzłów łączności i umocnień terenowych, pododdziałów czołgów zmechanizowanych i zmotoryzowanych we wszystkich położeniach i rodzajach działań bojowych, środków pancernych i opancerzonych w głębi ugrupowań przeciwnika oraz ogniem na wprost, a także obiektów wsparcia logistycznego. Szybkostrzelność Kraba wynosi przy ogniu intensywnym 6 strz./min, a donośność maksymalna –  40 km.  Kraby wyposażone są w m.in. bardzo precyzyjny system nawigacji bezwładnościowej wspomaganej wojskowym GPS (z modułem SAASM) i nowoczesnym system kierowania ogniem. Krab jest wyposażony w km kal. 12,7 mm i wyrzutnię granatów dymnych (2x4).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.