Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

G650ER dookoła świata

Lotnictwo cywilne, Ludzie, 10 lipca 2019

Należący do Qatar Executive samolot odrzutowy klasy biznes Gulfstream G650ER wyruszył w rejs dookoła świata. Jego celem jest pobicie rekordu prędkości oraz upamiętnienie 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu i 500. rocznicy pierwszego rejsu wokółziemskiego. Misja nosi nazwę One More Orbit.

G650ER Qatar Executive przed startem do rejsu dookoła świata / Zdjęcie: onemoreorbit.com

Załogę samolotu stanowią: Hamish Harding, przewodniczący Action Aviation, dyrektor misji i jeden z 4 pilotów; płk Terry Virts, astronauta, były dowódca Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i pilot doświadczalny US Air Force; piloci Qatar Executive: Jacob Ove Bech, Jeremy Ascough i Jewgienij Wasilienko; stewardesa Magdalena Starowicz i płk Gienadij Padałka, kosmonauta, dowódca MKS, który przebywał w Kosmosie przez 879 dni. Nad przebiegiem lotu czuwają: dyrektor Centrum Kontroli Misji Ian Cameron i główny inżynier Benjamin Rueger.

G650 wystartował do rekordowego lotu 9 lipca o 9:32 czasu lokalnego z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral, na Florydzie, gdzie 50 lat temu statek kosmiczny Apollo 11 wyruszył w historyczną podróż na Srebrny Glob. W ceku okrążenia kuli ziemskiej, nad obydwoma biegunami, w czasie krótszym niż 49 h 36 min samolot ma wykonać tylko trzy międzylądowania, trwające ok. 45 min, w trakcie których pobierze paliwo. Pierwszy przystanek w kazachstańskiej Astanie był o 18 min krótszy niż zakładano. Kolejne lądowania zaplanowano na Mauritiusie i w Punta Arenas w Chile (Ultradalekodystansowy G650ER, 2019-04-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.