Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekordowy lot nad biegunami

Lotnictwo cywilne, 12 lipca 2019

Należący do Qatar Executive Gulfstream G650ER pobił rekord prędkości lotu dookoła świata ponad obydwoma biegunami.

Załogę G650ER Qatar Executive, która wykonała rekordowy przelot dookoła Ziemi, powitał prezes Qatar Airways Akbar Al Baker / Zdjęcie: onemoreorbit.com

G650 wystartował do rekordowego lotu 9 lipca o 9:32 czasu lokalnego z Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral, na Florydzie. Lądowanie odbyło się w tym samym miejscu 11 lipca o 08:12 czasu miejscowego.

Rejs dookoła Ziemi trwał 46 h 39 min 38 s. W tym czasie G650ER pokonał dystans 40 170 km, ze średnią prędkością 861 km/h, wykonując trzy półgodzinne międzylądowania w kazachstańskiej Astanie, na Mauritiusie i w Punta Arenas w Chile w celu zatankowania paliwa (G650ER dookoła świata, 2019-07-10).

Poprzedni rekord został ustanowiony w 2008, kiedy należący do TAG Aviation-Bombardier Global Express okrążył Ziemię, przelatując nad obydwoma biegunami w 52 h 32 min, ze średnią prędkością 822 km/h.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.