Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy radar dla B-52H

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 12 lipca 2019

US Air Force (wojska lotnicze USA) planują zmodernizować bombowce strategiczne B-52H Stratofortress, wyposażając je w nowe pokładowe stacje radiolokacyjne z anteną fazowaną. Jako ich dostawcę Boeing wybrał Raytheona, który ma opracować nowe urządzenie na bazie  APG-79 / APG-82, używanych przez samoloty wielozadaniowe F-15.

Produkcja małoseryjna nowych radarów dla B-52H ma rozpocząć się w 2024 / Zdjęcie: US Air Force

Nowy radar ma zwiększyć niezawodność nawigacji, mieć ulepszony tryb tworzenia map, a także być zdolny do wykrywania i śledzenia większej liczby celów, które mogą jednocześnie być zwalczane. Większy zasięg radiolokatora ma też umożliwić odpalanie pocisków manewrujących, np. JASSM.

Produkcja małoseryjna nowych radarów dla B-52H ma rozpocząć się w 2024. Urządzenia mają pozostać w eksploatacji po 2050 (14,3 mld USD na modernizację B-1B i B-52H, 2019-04-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.