Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne armaty Mk45 Mod 4 dla US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 23 lipca 2019

US Navy (marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych Ameryki) zamówiła kolejną partię 5 armat morskich Mk 45, które zostaną zmodernizowane do standardu Mod 4. Wartość zakupu to 70,6 mln USD. Zakończenie prac jest planowane przed końcem 2023.

Armaty Mk 45 są uzbrojeniem krążowników rakietowych typu Ticonderoga i niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke (na zdjęciu USS McCampbell, DDG 85) / Zdjęcie: US Navy

Mk 45 jest całkowicie zautomatyzowaną armatą morską kalibru 5 cali (127 mm), dostarczoną w ilości 260 szt. do US Navy i marynarek wojennych 10 innych państw sojuszniczych. Modyfikacja do wersji Mod 4 obejmuje wzmocnienie struktury łoża armaty, dzięki czemu może ona uzyskać energię strzału większą o 50%, co przekłada się na większą prędkość wylotową i donośność pocisku. Nowy, całkowicie cyfrowy system kierowania zapewnia większą moc obliczeniową i interfejs oparty o ekran dotykowy.

Modernizacja umożliwi pozostawienie armat Mk 45 w służbie przez następne dekady. Armaty Mk 45 są uzbrojeniem krążowników rakietowych typu Ticonderoga i niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke, używanych przez US Navy (Modernizacja armat Mk 45 dla USN, 2018-01-24).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.