Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

BAE Systems wycofuje się z indyjskiego przetargu

Marynarka wojenna, 23 stycznia 2014

BAE Systems zadecydowało o wycofaniu się z konkursu na dostawę 13 127-mm armat morskich dla Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii).

Zakup 13 127-mm armat morskich związany jest z planami budowy i wprowadzenia do służby nowych fregat typu Shivalik i niszczycieli rakietowych typu Delhi / Zdjęcie: Oto Melara

Gdy w listopadzie 2013 BNS wystosowała wstępne zapytanie ofertowe (request for proposal, RFP ) w sprawie zakupu 13 127-mm armat morskich, do konkursu zgłosiły się 2 przedsiębiorstwa: BAE Systems z armatą MK45 i należąca do Finmeccaniki włoska Oto Melara z 127/64 LW Vulcano (na zdjęciu). Wartość kontraktu miała wynieść 15 mld INR (740,9 mln zł).

Miała, bowiem nie wiadomo, czy postępowanie przetargowe nie zostanie wstrzymane lub też anulowane. Wszystko przez decyzję BAE Systems, które ogłosiło, że wycofuje się z indyjskiego przetargu. Powody nie zostały podane do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie mówi się, że producent nie był w stanie sprostać wymogom technicznym zawartym w RFP.

Dość zaskakująca decyzja BAE Systems pozostawia Oto Melarę jako jedynego oferenta. W tej sytuacji władze w New Delhi rozważają kontynuację przedsięwzięcia. Zwłaszcza ze względu na aferę korupcyjną, w którą wmieszana jest inna spółka Finmeccaniki, AgustaWestland, związaną z zakupem przez Bharatiya Vāyu Senā (wojska lotnicze Indii) 12 śmigłowców AW101 do transportu najważniejszych osób w państwie (IIndie anulowały kontrakt na śmigłowce VIP, 2014-01-01, Co dalej ze śmigłowcami dla indyjskich VIP-ów?, 2014-01-03). Nie wiadomo, czy Finmeccanica oraz wszystkie należące do niej podmioty nie zostaną umieszczone na czarnej liście, co wyklucza możliwość ubiegania się o indyjskie zlecenia rządowe (Co z torpedami dla indyjskich Scorpene?, 2014-01-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.