Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indie stawiają na Oto Melarę

Marynarka wojenna, 08 stycznia 2015

Marynarka wojenna Indii pozyska trzynaście 127-mm armat morskich od Oto Melary.

Marynarka wojenna Indii pozyska trzynaście 127-mm armat morskich 127/64 LW Vulcano od włoskiej Oto Melary za 15 mld INR / Zdjęcie: Oto Melara

Ministerstwo obrony Indii zdecydowało się na pozyskanie za 15 mld INR (860 mln zł) trzynastu armat morskich 127/64 LW Vulcano od włoskiej Oto Melary. Uzbrojenie będzie przenoszone przez niszczyciele rakietowe typu Delhi oraz fregaty typu Shivalik. Pierwsze trzy zestawy artyleryjskie dostarczy producent. Pozostałe zbuduje lokalne Bharat Heavy Electricals Limited.

Oto Melara była jedynym oferentem w ogłoszonym w listopadzie 2013 przetargu. Wcześniej z udziału w konkursie wycofało się BAE Systems, oferujące pierwotnie 127-mm armaty Mk 45 Mod 4 (BAE Systems wycofuje się z indyjskiego przetargu, 2014-01-23). Powodem rezygnacji były kary umowne, jakie groziłyby zagranicznemu producentowi, gdyby rodzime BHEL nie dotrzymało terminu dostaw lub kosztu produkcji armat.

Co ciekawe, w ostatnich miesiącach wydawało się, że Oto Melara nie ma szans na indyjskie zlecenie. Jako spółka-córka Finmeccaniki przedsiębiorstwo zostało wpisane na czarną listę zagranicznych producentów, którzy otrzymali zakaz prowadzenia działalności handlowej w Indiach (Indie wstrzymują przetargi z Finmeccanicą, 2014-08-07). Podczas grudniowego wystąpienia w lokalnych mediach minister obrony Indii, Manohar Parrikar, stwierdził jednak, że nie zamierza dłużej wstrzymywać się z wyborem oferty z Półwyspu Apenińskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.