Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie stawiają na Oto Melarę

Marynarka wojenna, 08 stycznia 2015

Marynarka wojenna Indii pozyska trzynaście 127-mm armat morskich od Oto Melary.

Marynarka wojenna Indii pozyska trzynaście 127-mm armat morskich 127/64 LW Vulcano od włoskiej Oto Melary za 15 mld INR / Zdjęcie: Oto Melara

Ministerstwo obrony Indii zdecydowało się na pozyskanie za 15 mld INR (860 mln zł) trzynastu armat morskich 127/64 LW Vulcano od włoskiej Oto Melary. Uzbrojenie będzie przenoszone przez niszczyciele rakietowe typu Delhi oraz fregaty typu Shivalik. Pierwsze trzy zestawy artyleryjskie dostarczy producent. Pozostałe zbuduje lokalne Bharat Heavy Electricals Limited.

Oto Melara była jedynym oferentem w ogłoszonym w listopadzie 2013 przetargu. Wcześniej z udziału w konkursie wycofało się BAE Systems, oferujące pierwotnie 127-mm armaty Mk 45 Mod 4 (BAE Systems wycofuje się z indyjskiego przetargu, 2014-01-23). Powodem rezygnacji były kary umowne, jakie groziłyby zagranicznemu producentowi, gdyby rodzime BHEL nie dotrzymało terminu dostaw lub kosztu produkcji armat.

Co ciekawe, w ostatnich miesiącach wydawało się, że Oto Melara nie ma szans na indyjskie zlecenie. Jako spółka-córka Finmeccaniki przedsiębiorstwo zostało wpisane na czarną listę zagranicznych producentów, którzy otrzymali zakaz prowadzenia działalności handlowej w Indiach (Indie wstrzymują przetargi z Finmeccanicą, 2014-08-07). Podczas grudniowego wystąpienia w lokalnych mediach minister obrony Indii, Manohar Parrikar, stwierdził jednak, że nie zamierza dłużej wstrzymywać się z wyborem oferty z Półwyspu Apenińskiego.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.