Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożarnicze Ka-32 dla Turcji

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 25 lipca 2019

Holding Wiertalioty Rossii dostarczył Turcji trzy śmigłowce pożarnicze Ka-32A11WS. Wiropłaty zostały zakupione w lipcu 2018 na mocy umowy z miejscową spółką Kaan Air.

Ka-32A11WS jest szczególnie dobrze przystosowany do gaszenia pożarów, dzięki zastosowaniu układu współosiowych wirników nośnych, zapewniającemu dobrą stateczność w zawisie w turbulentnym powietrzu / Zdjęcie: Wiertalioty Rossii

Ka-32A11WS to śmigłowiec z najlepszym wyposażeniem pożarniczym. Z niecierpliwością oczekujemy dalszej owocnej współpracy z naszymi tureckimi partnerami w zakresie dostaw i obsługi posprzedażnej śmigłowców – stwierdził dyrektor generalny holdingu Wiertalioty Rossii Andriej Boginskij.

W tej chwili Turcja jest zainteresowana zwiększeniem swojej floty samolotów i śmigłowców pożarniczych, a Rostiech zamierza kontynuować rozwijanie współpracy z Ankarą w tej dziedzinie. Obecnie szacujemy, że rynek turecki potrzebuje kilkudziesięciu tego typu śmigłowców – dodał dyrektor Rostiechu ds. współpracy międzynarodowej i regionalnej Wiktor Kładow.

Ka-32A11WS jest przeznaczony do wykonywania złożonych operacji gaśniczych, specjalnych operacji poszukiwawczych i ratowniczych oraz prac wysokościowych, do transportu ładunków, do wyrębu lasów, transportu pacjentów i ewakuacji rannych. Śmigłowiec może przewozić do 5 t ładunku na zawiesiu zewnętrznym. Trwałość użytkowa płatowca Ka-32A11WS wynosi 32 tys. h.

Zdaniem producenta Ka-32A11WS jest szczególnie dobrze przystosowany do gaszenia pożarów, dzięki zastosowaniu układu współosiowych wirników nośnych, zapewniającemu dobrą stateczność w zawisie w turbulentnym powietrzu, co pozwala mu na zbliżenie się do źródła pożaru. Ze względu na niewielkie gabaryty i doskonałą manewrowość Ka-32A11WS jest idealny do operowania wysokich górach i gęsto zabudowanych miastach.

Wersja gaśnicza Ka-32A11WS może być wyposażona w różne urządzenia, w tym zbiorniki Bambi i Simplex, a także działko wodno-pianowe. Śmigłowiec jest zdolny do gaszenia pożarów na najwyższych piętrach wysokich budynków i platformach wiertniczych służących do wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.

Śmigłowiec, mający Certyfikat Typu EASA, spełnia wymagania stawiane przez przepisy FAR-29 i AP-29. Ka-32A11WS są używane na terenie Azerbejdżanu, ChRL, Hiszpanii, Indonezji, Japonii, Kanady, Kazachstanu, Portugalii, Republiki Korei, Rosji i Szwajcarii (Plany produkcji Ka-32A11WS, 2018-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.