Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozwój LOT-u w Budapeszcie

Lotnictwo cywilne, 31 lipca 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają siatkę połączeń z Budapesztu. 22 września br. nasz narodowy przewoźnik uruchomi ze stolicy Węgier bezpośrednie rejsy do Seulu. Będą one wykonywane przez polskie Dreamlinery 3 razy w tygodniu, we wtorki, piątki i niedziele. Loty powrotne z Republiki Korei na Węgry będą realizowane w poniedziałki, środy, soboty.

Od sezonu letniego 2020 siatka oferowanych przez LOT tras z Budapesztu wzrośnie do 12 / Zdjęcie: Port lotniczy Budapeszt 

Natomiast 30 marca 2020 LOT wystartuje z Węgier do sześciu nowych miast – Belgradu, Brukseli, Bukaresztu, Pragi, Sofii i Stuttgartu. Dzięki temu siatka oferowanych przez LOT tras z Budapesztu wzrośnie do 12. Do obsługi nowych połączeń europejskich przeznaczone zostaną trzy dodatkowe Embraery 195, które będą stale bazować w stolicy Węgier. Tym samym, od przyszłego sezonu letniego flota LOT-u w Budapeszcie będzie liczyła 5 samolotów, razem z Boeingiem 787. Rejsy do Pragi i Stuttgartu będą dwa razy dziennie (oprócz weekendów). Do Sofii i Belgradu pasażerowie polecą z Budapesztu raz dziennie, 7 dni w tygodniu.

Dziś ogłaszamy kolejny etap rozwoju LOT-u w Budapeszcie – za niespełna dwa miesiące zainaugurujemy pierwsze azjatyckie połączenie z Węgier do Korei Południowej. Jestem pewien, że nasza oferta spełni oczekiwania zarówno Węgrów, jak i Koreańczyków, a także pasażerów z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Potencjał turystyczny i biznesowy połączenia Budapeszt-Seul jest ogromny – rocznie na tej trasie podróżuje blisko 70 tys. pasażerów, a między Europą Środkowo-Wschodnią a Seulem – ponad 750 tys. – mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

Nowością będą również cztery kierunki europejskie, czyli Sofia, Praga, Belgrad i Stuttgart, które wystartują z Budapesztu z początkiem przyszłego sezonu letniego. Tym samym spełniamy obietnicę daną Węgrom, stając się jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie i najbardziej komfortowe połączenia z Budapesztu do USA, Azji i Europy. Rejsy do każdego z tych miast realizujemy także z Warszawy i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nasze analizy pokazały, że kierunki te mają wysoki potencjał by odnieść sukces także na Węgrzech – dodaje Rafał Milczarski.

Na rzecz nowych połączeń do Seulu, w bieżącym sezonie zimowym LOT zmniejszył ilość lotów do Nowego Jorku z czterech do trzech w tygodniu. Natomiast rejsy do Chicago będą miały charakter sezonowy i będą wykonywane wyłącznie latem. Jednocześnie ze względu na sytuację operacyjną spowodowaną uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT podjął decyzję o przesunięciu startu połączeń do Brukseli i Bukaresztu na 30 marca 2020. Obecnie do obsługi bezpośrednich połączeń z Budapesztu LOT zatrudnia 80 stewardes i stewardów oraz kilkunastu pilotów pochodzenia węgierskiego, a do końca tego roku planuje zatrudnić ok. 150 pilotów do obsługi baz w Warszawie i Budapeszcie (Nowe połączenia LOT-u z Budapesztu, 2019-02-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.