Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z LOT-em z Warszawy do Londynu-City

Lotnictwo cywilne, 14 czerwca 2018

Od 7 stycznia 2019 LOT będzie wykonywał dwa razy dziennie bezpośrednie rejsy z Warszawy do Londynu-City. Specjalnie do obsługi tej trasy nasz narodowy przewoźnik pozyska cztery nowe Embraery 190. Lotnisko London City jest zlokalizowane w londyńskich dokach, w dzielnicy Royal Docks. Jest położone zaledwie 9,6 km od biznesowego i finansowego centrum Londynu.

LOT-owski Embraer nad centrum Londynu / Ilustracja: PLL LOT 

Rejsy będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do London City o godz. 7:15 i wylądują o 9:00. Popołudniowy lot z Warszawy został zaplanowany na 16:15 z przylotem o 18:00 (poza sobotami). Rejsy z Londynu-City zaplanowane są na 9:30 z lądowaniem w Warszawie o 13:00 oraz o 18:30 z lądowaniem o 22:00 (wszystkie czasy lokalne).

Jesteśmy dumni że ten prestiżowy kierunek został 100. w naszej siatce połączeń. Mamy za sobą długoletnią historię operacji na londyńskim Heathrow z częstotliwością aż trzech rejsów dziennie, która zostanie utrzymana. Teraz otwieramy nowy rozdział, wprowadzając do oferty dodatkowo dwa rejsy dziennie do Londynu-City- mówi Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT (Nowa trasa LOT-u, 2018-06-12).

Londyn-City to najwygodniejsze lotnisko dla pasażerów, którzy chcą dostać się w najkrótszy i najwygodniejszy sposób do biznesowej części miasta. Jestem przekonany, że zostanie ono docenione przez naszych pasażerów, szczególnie z Europy Środkowo-Wschodniej i będzie jedną z najbardziej udanych tras w naszej siatce połączeń – dodaje Kubicki.

Dzięki LOT-owi zyskaliśmy połączenie między Londynem-City a Warszawą, które z pewnością przyczyni się do zacieśniania relacji między Polską a Wielką Brytanią. Otwarcie połączenia przez LOT jest ważnym wydarzeniem dla Londynu-City i jego pasażerów, którzy zyskali najlepszy dostęp do Europy Środkowo-Wschodniej i połączeń przesiadkowych do Azji– mówi Richard Hill, członek zarządu ds. handlowych London City Airport.

Fakt, że polski przewoźnik wybrał najbardziej centralny port lotniczy Londynu i dokonuje znacznych inwestycji w samoloty specjalnie do jego obsługi, pokazuje, że mimo Brexitu londyńskie City ma moc przyciągania – dodaje Hill.

Ze względu na stosunkowo krótki pas startowy i podejście do lądowania ze stromą ścieżką schodzenia loty do Londynu-City są skomplikowane pod względem operacyjnym. Tylko kilka typów samolotów pasażerskich może je wykonywać. Samoloty Embraera wykonują aż 58% wszystkich operacji w Londynie-City (CSeries 100 w Londynie-City, 2017-03-27, Cessny zdolne do stromego schodzenia, 2017-03-03, G280 w Londynie-City, 2016-11-07).

Aby operować z Londynu-City LOT zdecydował się na leasing 4 nowych samolotów Embraer E190 od Nordic Aviation Capital, które zostaną dostarczone polskiemu przewoźnikowi do końca roku z zakładów w Brazylii. Dzięki temu LOT stanie się jedyną europejską linią lotniczą eksploatującą wszystkie modele rodzny E-Jets.

Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z LOT-em i jesteśmy pewni, że włączenie do flory samolotów Embraer 190 w znaczący sposób przyczyni się do poprawy zdolności operacyjnych przewoźnika– mówi Martin Møller, prezes NAC.

Długie i udane relacje Embraera z najszybciej rozwijającym się przewoźnikiem w Europie dalej trwają. W 2004 LOT został pierwszym przewoźnikiem wykonującym połączenia z użyciem Embraerów 170. Dzięki obecnej transakcji LOT po raz kolejny staje się pierwszy, obsługując wszystkie cztery warianty E-Jets w swojej flocie. Do końca tego roku, flota LOT-u będzie składać się z 6 E170, 12 E175, 4 E190 i 12 E195 – podkreśla Martyn Holmes, wiceprezes Embraer Commercial Aviation ds. Europy, Rosji, Azji Środkowej i Leasingu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.