Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Początek prób BMD-2M

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2019

Jak podała TASS, rozpoczęły się próby państwowe zmodernizowanego bojowego wozu desantu BMD-2M. Pojazdy mają zacząć trafiać do służby w rosyjskich wojskach powietrznodesantowych (WDW) w 2021.

WDW FR planują modernizację do standardu BMD-2M nawet 600 pojazdów / Zdjęcie: MO FR

Próby i modernizacja są prowadzone w ramach kontraktu z 2017 na modernizację 540 pojazdów BMP-2 i BMD-2 do standardu BMP-2M i BMD-2M. Kontrakt zawarto ze spółką KB Priborostrojenia. Ma być zrealizowany w ciągu 10 lat.

Modernizacja obydwu wozów bojowych opiera się głównie na zamontowaniu nowego modułu uzbrojenia Bierieżok. W przypadku BMD-2M jest on, z racji mniejszych gabarytów, nazywany mini-Bierieżok. Główne uzbrojenie pozostanie niezmienione – wciąż będzie to armata automatyczna 2A42 kal. 30 mm i dwie wyrzutnie ppk 9M133 Kornet-E, które zastąpią 9M111 Fagot i 9M113 Konkurs. Ponadto moduły Bierieżok dostarczane są również z 30-mm granatnikiem automatycznym, choć nie jest pewne, czy znajdzie się on również na pojazdach BMD-2.

Istotny wzrost siły ognia ma zapewnić zastosowanie w module Bierieżok systemu kierowania ogniem, poprawionego układu stabilizacji, autotrackera i urządzeń celowniczych z kamerą termowizyjną. Modernizacja pozwoli na dalszą eksploatację tej nie najnowszej już konstrukcji (12 Reostat-1 dla WDW, 2019-05-14, Modernizacja 540 BMP-2 i BMD-2, 2017-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.