Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NEMO w Fort Benning

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 września 2019

Podczas wystawy Fort Benning Expo 11 września fińska Patria zaprezentowała przedstawicielom US Army moździerz samobieżny NEMO, osadzony na podwoziu AMV 8x8.

Moździerz NEMO podczas pokazu w Fort Benning / Zdjęcie: Patria

Jak podał producent, NEMO zaprezentował doskonałe wyniki strzelania, zdolność do dynamicznych działań i działanie w trybie MRSI (jednoczesnego trafienia celu wieloma pociskami). Prezentacja ma wzbudzić zainteresowanie US Army systemem NEMO w ramach programu Mortar Future Indirect Fire Turret (FIFT).

Program FIFT zapoczątkowano w 2018. Jego celem jest wybór systemu wieżowego uzbrojonego w moździerz kal. 120 mm do osadzenia na podwoziach kołowych i gąsienicowych. Maksymalny zasięg ostrzału moździerza ma się mieścić w przedziale między 8000 m a 20 000 m. System ma być w możliwie najwyższym stopniu zautomatyzowany i być wyposażony w cyfrowy układ kierowania ogniem. Szybkostrzelność moździerza ma wynosić co najmniej 16 strz./min, zaś wartość docelowa to 24 strz./min. Do tej pory nie opracowano moździerza spełniającego wszystkie z wymienionych wymagań.

NEMO to 120-mm moździerz, który może zostać zamontowany na dowolnym nośniku o odpowiednich parametrach. Moździerz ładowany jest półautomatycznie. Realna szybkostrzelność wynosi ok. 6 strz./min. System ma możliwość prowadzenia ognia bezpośredniego. Istnieje też wariant NEMO umieszczony w kontenerze (Pierwsi chętni na Patria Nemo Container, 2019-02-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.