Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

LOT wystartował z Budapesztu do Seulu

Lotnictwo cywilne, 23 września 2019

Polskie Linie Lotnicze LOT w niedzielę 22 września zainaugurowały bezpośrednie rejsy z Budapesztu do Seulu. To pierwsze dalekodystansowe połączenie polskiego przewoźnika ze stolicy Węgier do Azji.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Budapeszt

Boeingi 787 Dreamliner PLL LOT w konfiguracji trzyklasowej będą obsługiwały tę trasę trzy razy w tygodniu. Samoloty będą startowały z Budapesztu we wtorki, piątki i niedziele o 12:25 i lądowały w stolicy Republiki Korei następnego dnia o 6:05. Rejsy z Seulu będą wykonywane w poniedziałki, środy, soboty o 07:30 i lądowały w Budapeszcie o 13:15.

To kamień milowy w historii Polskich Linii Lotniczych LOT oraz kolejny etap budowania naszej drugiej bazy w Budapeszcie. Jestem przekonany, że nasza oferta spełni oczekiwania Koreańczyków i Węgrów. Turystyczny i biznesowy potencjał współpracy pomiędzy Budapesztem i Seulem jest ogromny – ruch pasażerski na tej trasie sięga 75 tysięcy osób, a liczba podróżnych podróżujących co roku pomiędzy krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Seulem przekracza 580 tysięcy osób – stwierdził Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Specjalnie dla pasażerów podróżujących na trasie Budapeszt-Seul LOT zapewnia, m.in. koreańskie menu, a pokładowy system rozrywki dostępny w języku koreańskim i węgierskim zawiera filmy koreańskie i węgierskie. Docelowo LOT planuje także zapewnić podczas każdego lotu jednego członka obsługi pokładowej władającego językiem koreańskim i węgierskim.

Uruchomienie lotów na trasie Budapeszt-Seul to kolejny krok w procesie tworzenia portu przesiadkowego LOT-u w Budapeszcie. Począwszy od 30 marca 2020 liczba rejsów obsługiwanych przez naszego narodowego przewoźnika ze stolicy Węgier wyniesie łącznie 12 – do Warszawy, Krakowa, Londynu-City, Bukaresztu, Brukseli, Stuttgartu, Pragi, Belgradu, Sofii, Nowego Jorku, Chicago i Seulu. Do obsługi nowo zapowiedzianych europejskich lotów, trzy samoloty typu Embraer 195 będą na stałe stacjonować w Budapeszcie. Począwszy od następnego sezonu letniego, w skład floty LOT-u w Budapeszcie wejdą cztery samoloty używane do połączeń krótkodystansowych i jeden Boeing 787 (Rozwój LOT-u w Budapeszcie , 2019-07-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.