Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński sprzęt dla Serbii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 07 października 2019

Vojska Srbije (VS, Serbskie Siły Zbrojne) otrzymały od władz Chińskiej Republiki Ludowej 40 różnych maszyn inżynieryjnych. 28 z nich, w tym spycharki LiuGong oraz ciężarówki i pojazdy specjalne Sinotruk, zostało 23 września publicznie zaprezentowanych w koszarach Narodni Heroj Stevica Jovanović (Bohater Narodowy Stevica Jovanović), które znajdują się w mieście Pančevo.

W ceremonii przekazania VS chińskiego sprzętu wzięli udział JE Chen Bo i minister Aleksandar Vulin / Zdjęcie: MO Serbii

Do tej pory Chińska Republika Ludowa przekazała dobra wartości 8,9 mln euro dla naszej armii, a najnowsza darowizna warta jest prawie 4 mln euro – wyjaśnił serbski minister obrony Aleksandar Vulin podczas ceremonii, w której uczestniczyła także Chen Bo, nowo mianowana ambasador nadzwyczajna i pełnomocna Chińskiej Republiki Ludowej w Serbii (Chiński sprzęt dla Serbii, 2017-06-26).

Najnowsza darowizna znacznie poprawi zdolności operacyjne serbskiej armii. Dzięki niej Kopnene Vojska (KoV, wojska lądowe) będą mogły nie tylko wykonywać zadania typowo wojskowe, ale nieść pomoc społeczeństwu w razie katastrof naturalnych i przemysłowych.

Serbsko-chińska współpraca wojskowa i techniczna wciąż się zacieśnia i intensyfikuje, szczególnie w dziedzinie bezzałogowych statków latających. Bojowe bsl wyprodukowane w Chinach mają być dostarczone Serbii do końca pierwszego kwartału 2020. Jednocześnie Serbia będzie nadal rozwijać wielozadaniowe taktyczne bsl Pegasus z użyciem chińskiej technologii.

Serbscy urzędnicy niechętnie ujawniają jakie bsl zostały zamówione i jakie technologie mogą być zastosowane w rozwoju Pegasusa. Nie ukrywają jednak, że współpraca wojskowa między Belgradem a Pekinem powinna pomóc Serbii w opracowaniu całkowicie nowych typów bsl średniego zasięgu, a docelowo – bbsl (Serbia chce kupić chińskie bezzałogowce, 2018-09-26).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra