Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej Krabów dla 5. Lpa

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 października 2019

Na terenie jednostki wojskowej w Sulechowie, w której stacjonuje 5. Lubuski Pułk Artylerii, 30 października miało miejsce oficjalne przyjęcie do wyposażenia Sił Zbrojnych RP kolejnych 8 samobieżnych haubic Krab wraz z wozami towarzyszącymi, tworzących 3. baterię 1. Dywizjonowego Modułu Ogniowego (DMO).

Na dzień dzisiejszy w SZ RP służy już w sumie 48 armatohaubic Krab wyprodukowanych przez HSW w ramach realizacji umowy z 2016 i wcześniejszej tzw. umowy wdrożeniowej / Zdjęcie: HSW

Dostawa odbywa się w ramach realizacji umowy z dnia 14 grudnia 2016 zawartej pomiędzy Hutą Stalowa Wola i Inspektoratem Uzbrojenia MON. Umowa o wartości przekraczającej 4,5 mld zł przewiduje dostarczenie SZ RP czterech DMO Regina. Dostarczona do 5. Lpa bateria wraz z poprzednimi dwiema stanowi pełny pierwszy DMO. Na mocy w/w umowy Huta Stalowa Wola dostarczy jeszcze kolejne 3 DMO. Do 2024 SZ RP mają dysponować 96 haubicami Krab wraz z wozami dowodzenia i pojazdami logistycznymi (Kolejne Kraby w Sulechowie, 2019-07-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.