Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wiesel 1 do modernizacji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2019

Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) zawarło z przedsiębiorstwem Flensburher Fahrzeugbau Geselllschaft mbH (FFG) kontrakt na modernizację floty pojazdów opancerzonych Wiesel 1.

Część pojazdów Wiesel 1 jest uzbrojona w 20-mm armatę automatyczną Rh 202 / Zdjęcie: Bundeswehra

Podpisany 19 listopada kontrakt na modernizację wozów Wiesel 1 pozwoli na ich eksploatację do lat 2030. Pracom modernizacyjnym zostanie poddanych 181 pojazdów. Wartość kontraktu to 73 mln euro. W ramach umowy bojowe warianty Wieseli otrzymają wzmocnioną osłonę balistyczną i przeciwminową, nowoczesne urządzenia łączności i nowe uzbrojenie. Modernizacja obejmie także 15 pojazdów szkolnych, do których FFG dostarczy zestawy do konwersji.

Bundeswehra eksploatuje kilka wariantów Weseli – rozpoznawcze, niszczyciele czołgów, dowódcze, ewakuacji medycznej, przeciwlotnicze i do nauki jazdy. Większość z nich znajduje się w pododdziałach aeromobilnych Bundeswehry. W ramach modernizacji wymienione zostanie uzbrojenie pojazdów przeciwpancernych – ppk TOW zostaną zastąpione przez MELLS (Kolejne Spike dla Heer, 2019-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.