Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wiesel 1 do modernizacji

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 27 listopada 2019

Federalne Biuro ds. Wyposażenia, Technologii informatycznych i Wsparcia Eksploatacji Bundeswehry (BAAINBw) zawarło z przedsiębiorstwem Flensburher Fahrzeugbau Geselllschaft mbH (FFG) kontrakt na modernizację floty pojazdów opancerzonych Wiesel 1.

Część pojazdów Wiesel 1 jest uzbrojona w 20-mm armatę automatyczną Rh 202 / Zdjęcie: Bundeswehra

Podpisany 19 listopada kontrakt na modernizację wozów Wiesel 1 pozwoli na ich eksploatację do lat 2030. Pracom modernizacyjnym zostanie poddanych 181 pojazdów. Wartość kontraktu to 73 mln euro. W ramach umowy bojowe warianty Wieseli otrzymają wzmocnioną osłonę balistyczną i przeciwminową, nowoczesne urządzenia łączności i nowe uzbrojenie. Modernizacja obejmie także 15 pojazdów szkolnych, do których FFG dostarczy zestawy do konwersji.

Bundeswehra eksploatuje kilka wariantów Weseli – rozpoznawcze, niszczyciele czołgów, dowódcze, ewakuacji medycznej, przeciwlotnicze i do nauki jazdy. Większość z nich znajduje się w pododdziałach aeromobilnych Bundeswehry. W ramach modernizacji wymienione zostanie uzbrojenie pojazdów przeciwpancernych – ppk TOW zostaną zastąpione przez MELLS (Kolejne Spike dla Heer, 2019-11-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.