Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej połączeń PLL LOT z Budapesztu

Lotnictwo cywilne, 28 listopada 2019

W sezonie letnim 2020 Polskie Linie Lotnicze LOT zwiększą swoją siatkę połączeń z Budapesztu. Począwszy od 7 czerwca przyszłego roku pasażerowie będą mogli polecieć bezpośrednio ze stolicy Węgier do Dubrownika i Warny, a od 6 maja 2020 liczba rejsów na trasie Budapeszt-Seul wzrośnie do 4 tygodniowo.

Loty z Budapesztu do Dubrownika i Warny będą obsługiwały Embraery 195 / Zdjęcie: Port lotniczy Budapeszt 

Loty do Dubrownika, jednego z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc w Chorwacji, a także do Warny - popularnego bułgarskiego kurortu nad Morzem Czarnym, będą wykonywane raz w tygodniu, w niedziele, samolotami Embraer 195.

Rejs do Dubrownika wystartuje o 07:00 zakończy się o 08:15. Lot powrotny zaplanowano 08:55 z lądowaniem o 10:10. Natomiast lot do Warny rozpocznie się o 12:30, z lądowaniem o15:05. Start do Warny zaplanowano o 15:45, z lądowaniem w Budapeszcie o 16:20 (wszystkie czasy lokalne).

Natomiast rejsy do stolicy Republiki Korei będą wyruszać o 12:25 we wtorki, środy, piątki i niedziele i kończyć się o 06:05 następnego dnia. Loty powrotne z Seulu rozpoczną się o 07:40 w poniedziałki, środy, czwartki, soboty, z lądowaniem o 13:25 (wszystkie czasy lokalne).

[…] Już za kilka miesięcy – w maju – nie tylko zwiększymy liczbę rejsów na trasie Budapeszt-Nowy Jork do 7 na tydzień, ale także będziemy mogli zapewnić jeden rejs tygodniowo więcej na naszym pierwszym połączeniu z Budapesztu do Azji. Rejsy na uruchomionej we wrześniu trasie Budapeszt-Seul okazały się ogromnym sukcesem. Do chwili obecnej średni wskaźnik wypełnienia samolotów na tej trasie wyniósł aż 85% […] – powiedział członek zarządu LOT ds. handlowych Michał Fijoł.

W najbliższym sezonie letnim LOT zamierza także dostosować godziny wybranych odlotów i przylotów z Budapesztu. W związku z trwającym globalnym uziemieniem Boeingów 737 MAX, LOT zmuszony był do czasowej korekty częstotliwości na niektórych krótkodystansowych połączeniach w okresie od 30 marca do 26 maja 2020. Tygodniowa liczba rejsów do Stuttgartu, Sofii i Bukaresztu została zmniejszona do 6, a do Brukseli – do 7. Połączenia do Pragi i Belgradu zostaną uruchomione z dniem 27  maja 2020.

Obecnie liczba personelu pokładowego LOT-u obsługującego połączenia z Budapesztu wynosi 80 stewardes i 12 pilotów. LOT otworzył też na lotnisku w stolicy Węgier pierwszy salonik biznesowy Star Alliance Gold (LOT wystartował z Budapesztu do Seulu, 2019-09-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.